29. 9. 2020
Župa využije štátnu pôžičku aj na prípravu severného obchvatu Malaciek
Poslanci Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) schválili podanie žiadosti o dve návratné finančné výpomoci od Ministerstva financií SR. Prvá pôžička vo výške viac ako 5,6 milióna € bude kompenzáciou za výpadok daňových príjmov v dôsledku pandémie, druhý vo výške 25 miliónov € je určená na opravy a rekonštrukcie majetku BSK (ciest II. a III. triedy, školských, sociálnych a kultúrnych zariadení v správe kraja, na výkon samosprávnych pôsobností v oblasti zdravotníctva, cestovného ruchu, športu či regionálneho rozvoja).
 
Ako na sociálnej sieti informoval primátor mesta Juraj Říha, ktorý je zároveň aj župným poslancom, v rámci budovania strategickej cestnej infraštruktúry v kraji sa ráta aj so severným obchvatom Malaciek od Veľkých Levár, ktorý by mal odbremeniť veľký denný tranzit stredom mesta. „Štúdia už bola dodaná a trasa je navrhnutá. Železnice majú objednanú dokumentáciu pre nový nadjazd za Malackami a diaľničiari spúšťajú procesy k novej križovatke D2 – Studienka,” dodal primátor.
 
Hovorkyňa BSK Lucia Forman potvrdila, že časť štátnej pomoci pre župu pôjde na projektovú dokumentáciu pre územné rozhodnutie k severnému obchvatu Malaciek. 

TASR/-red-
Ďalšie
Spoločnosť
21. 3. 2023
Farebný deň

21. marec je Svetovým dňom Downovho syndrómu. Ľudia si vtento deň obliekajú ponožky rôznych…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Školstvo
21. 3. 2023
Zápis do 1. ročníka základných škôl

Mesto Malacky a riaditeľstvá základných škôl v Malackách oznamujú, že zápis na plnenie…

Zobraziť celý článok