31. 3. 2020
Župa spustila nový projekt vzájomnej pomoci

Koronavírus mení spôsob života aj medziľudské vzťahy. Slovensko sa v priebehu niekoľkých dní spojilo, ľudia viac súcitia so slabšími. Službu pre všetkých, ktorí pomoc potrebujú, alebo ju ponúkajú, spustil aj Bratislavský samosprávny kraj. Vznikol projekt s názvom Pomôžme si.  

Pomôžme si poskytuje oporu ľuďom, ktorí sa v dôsledku šírenia koronavírusu ocitli v neľahkej situácii. „Výroba i služby ostali ochromené, kvôli čomu mnohí ľudia prišli o príjmy. Školy, kultúrne inštitúcie aj mnohé obchody sú zatvorené. Zdravotníkom chýbajú rúška a ochranné pomôcky. Seniori, ktorí sú najviac ohrozenou skupinou, ostali odkázaní na pomoc iných. Aj napriek tomu, že žijeme v neľahkej dobe, mnohí z nás neostali ľahostajní a chcú pomôcť,“ vyjadril sa župan Juraj Droba. Mnoho povolaní zaniklo, chýbajú však iné. Bratislavská župa sa snaží spojiť ponuku a dopyt, s ohľadom na platné opatrenia.

Projekt Pomôžme si je súčasťou internetovej stránky Bratislavského samosprávneho kraja https://bratislavskykraj.sk/pomozme-si a funguje formou inzercie. „Inzeráty sú zaradené v kategóriách ako napríklad výroba rúšok a zdravotníckych pomôcok, varenie a pečenie, doručovanie tovaru, požičiavanie náradia, alebo pomoc s nákupom či starostlivosťou o zviera,“ ozrejmil riaditeľ odboru komunikácie a propagácie BSK Michal Feik.

Dopyt alebo ponuku môže na portál pridať každý, podmienkou je uvedenie kontaktných údajov a súhlas so všeobecnými podmienkami. Pre obyvateľov kraja je služba bezplatná.

Veríme, že vás projekt osloví a zapojíte sa.

-red-/BSK

Ďalšie
Spoločnosť
21. 3. 2023
Farebný deň

21. marec je Svetovým dňom Downovho syndrómu. Ľudia si vtento deň obliekajú ponožky rôznych…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Školstvo
21. 3. 2023
Zápis do 1. ročníka základných škôl

Mesto Malacky a riaditeľstvá základných škôl v Malackách oznamujú, že zápis na plnenie…

Zobraziť celý článok