31. 3. 2020
Župa spustila nový projekt vzájomnej pomoci

Koronavírus mení spôsob života aj medziľudské vzťahy. Slovensko sa v priebehu niekoľkých dní spojilo, ľudia viac súcitia so slabšími. Službu pre všetkých, ktorí pomoc potrebujú, alebo ju ponúkajú, spustil aj Bratislavský samosprávny kraj. Vznikol projekt s názvom Pomôžme si.  

Pomôžme si poskytuje oporu ľuďom, ktorí sa v dôsledku šírenia koronavírusu ocitli v neľahkej situácii. „Výroba i služby ostali ochromené, kvôli čomu mnohí ľudia prišli o príjmy. Školy, kultúrne inštitúcie aj mnohé obchody sú zatvorené. Zdravotníkom chýbajú rúška a ochranné pomôcky. Seniori, ktorí sú najviac ohrozenou skupinou, ostali odkázaní na pomoc iných. Aj napriek tomu, že žijeme v neľahkej dobe, mnohí z nás neostali ľahostajní a chcú pomôcť,“ vyjadril sa župan Juraj Droba. Mnoho povolaní zaniklo, chýbajú však iné. Bratislavská župa sa snaží spojiť ponuku a dopyt, s ohľadom na platné opatrenia.

Projekt Pomôžme si je súčasťou internetovej stránky Bratislavského samosprávneho kraja https://bratislavskykraj.sk/pomozme-si a funguje formou inzercie. „Inzeráty sú zaradené v kategóriách ako napríklad výroba rúšok a zdravotníckych pomôcok, varenie a pečenie, doručovanie tovaru, požičiavanie náradia, alebo pomoc s nákupom či starostlivosťou o zviera,“ ozrejmil riaditeľ odboru komunikácie a propagácie BSK Michal Feik.

Dopyt alebo ponuku môže na portál pridať každý, podmienkou je uvedenie kontaktných údajov a súhlas so všeobecnými podmienkami. Pre obyvateľov kraja je služba bezplatná.

Veríme, že vás projekt osloví a zapojíte sa.

-red-/BSK

Ďalšie
Šport
Voľný čas
17. 7. 2024
Cyklotrasy: otázky verejnosti (3)

Náš seriál opravidlách cestnej premávky na cyklotrasách avich okolí pokračuje ďalším dielom. Znovu…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
17. 7. 2024
Klub vodných športov Ocean s kvalifikáciami na majstrovstvá SR

Jarnú časť sezóny ukončil Klub vodných športov Ocean úspešnou kvalifikáciou na majstrovstvá SR…

Zobraziť celý článok