13. 3. 2015
ŽSR: Nehoda sa stala mimo priecestia - aktualizované

Železnice SR prostredníctvom svojej hovorkyne Martiny Pavlíkovej dementovali informáciu, že by sa raňajšia smrteľná nehoda z piatka 13. marca stala priamo na železničnom priecestí pri hostinci Gajdár v Malackách. „V piatok 13. marca o 6.00 h na trati Veľké Leváre – Malacky osobný vlak 2007 zrazil a usmrtil civilnú osobu. Podľa doterajších zistení a výpovede rušňovodiča vlaku spozoroval asi 40 metrov za priecestím osobu, ktorá si ľahla do koľajiska.

Dokonca bol pri trati nájdený aj bicykel a s najväčšou pravdepodobnosťou pôjde o samovraždu. Takže nehoda sa nestala na železničnom priecestí. Doprava na trati nebola prerušená. Okolo miesta nehody sa jazdilo so zníženou rýchlosťou vlakov na 10 km/h. Osobný vlak 2007 bol stiahnutý do stanice po vyšetrení nehody o 8.40 h a bol odrieknutý. Identitu obete ŽSR nepoznajú,“ uvádza sa v oficiálnom stanovisku pre mestské médiá v Malackách.

“Čo sa týka priecestia, všetky priecestia v správe ŽSR sú zriadené v zmysle prísnych technických a legislatívnych noriem. V prípade záujmu o zmeny na priecestiach je to vždy predmetom vzájomných rokovaní a otázky financií, na ktorých by sa mali podieľať obidve strany,” dodáva na záver Martina Pavlíková.

Nechránené železničné priecestie na Kollárovej ulici je častým miestom smrteľných nehôd a už dávnejšie vznikli iniciatívy zo strany mesta na jeho zabezpečenie. Rokovania so Železnicami SR však zatiaľ nepriniesli konkrétny výsledok

Text, foto: -tabu-

K téme sme už uverejnili (30. 7. 2012):

S osedením zábran na železničnom priecestí je problém

 

Ďalšie
Doprava
Rozvoj
29. 11. 2023
Rekonštrukcia Ulice Martina Benku bude pokračovať na jar

Bratislavská vodárenská spoločnosť už skončila kompletnú rekonštrukciu vodovodu a kanalizácie na…

Zobraziť celý článok
Životné prostredie
Služby
Oznamy
28. 11. 2023
Západoslovenská distribučná vyzýva vlastníkov na orez drevín

Spoločnosť Západoslovenská distribučná a.s. (ZSDis) vyzýva vlastníkov, nájomcov a správcov…

Zobraziť celý článok