13. 3. 2015
ŽSR: Nehoda sa stala mimo priecestia - aktualizované

Železnice SR prostredníctvom svojej hovorkyne Martiny Pavlíkovej dementovali informáciu, že by sa raňajšia smrteľná nehoda z piatka 13. marca stala priamo na železničnom priecestí pri hostinci Gajdár v Malackách. „V piatok 13. marca o 6.00 h na trati Veľké Leváre – Malacky osobný vlak 2007 zrazil a usmrtil civilnú osobu. Podľa doterajších zistení a výpovede rušňovodiča vlaku spozoroval asi 40 metrov za priecestím osobu, ktorá si ľahla do koľajiska.

Dokonca bol pri trati nájdený aj bicykel a s najväčšou pravdepodobnosťou pôjde o samovraždu. Takže nehoda sa nestala na železničnom priecestí. Doprava na trati nebola prerušená. Okolo miesta nehody sa jazdilo so zníženou rýchlosťou vlakov na 10 km/h. Osobný vlak 2007 bol stiahnutý do stanice po vyšetrení nehody o 8.40 h a bol odrieknutý. Identitu obete ŽSR nepoznajú,“ uvádza sa v oficiálnom stanovisku pre mestské médiá v Malackách.

“Čo sa týka priecestia, všetky priecestia v správe ŽSR sú zriadené v zmysle prísnych technických a legislatívnych noriem. V prípade záujmu o zmeny na priecestiach je to vždy predmetom vzájomných rokovaní a otázky financií, na ktorých by sa mali podieľať obidve strany,” dodáva na záver Martina Pavlíková.

Nechránené železničné priecestie na Kollárovej ulici je častým miestom smrteľných nehôd a už dávnejšie vznikli iniciatívy zo strany mesta na jeho zabezpečenie. Rokovania so Železnicami SR však zatiaľ nepriniesli konkrétny výsledok

Text, foto: -tabu-

K téme sme už uverejnili (30. 7. 2012):

S osedením zábran na železničnom priecestí je problém

 

Ďalšie
Práca
Oznamy
21. 6. 2024
MsCSS hľadá pomocnú silu do kuchyne

Zamestnávateľ: Mestské centrum sociálnych služieb MalackySídlo: 1. mája 9, 901 01 MalackyPracovné…

Zobraziť celý článok
Šport
19. 6. 2024
Zo stolnotenisového Pezinka prišla dobrá správa

Naši mladší žiaci Martin Sloboda a Róbert Žáček vybojovali na majstrovstvách kraja v družstvách 2.…

Zobraziť celý článok