24. 3. 2016
ZŠ Štúrova zvíťazila v okresnom kole vo vybíjanej

V športovej hale Malina v Malackách sa odohralo okresné kolo vo vybíjanej mladších žiačok. Na turnaji sa zúčastnilo deväť družstiev, ktoré boli rozdelené do troch skupín.

Dievčatá zo ZŠ Štúrova nastúpili síce v omladenej zostave so šiestimi piatačkami, ale aj s dvoma dievčatami so skúsenosťami z minuloročných Majstrovstiev Slovenska vo vybíjanej. Do turnaja vstúpili s odhodlaním sa pobiť o víťazstvo vo všetkých zápasoch. V základnej skupine si poradili najskôr s družstvom ZŠ Záhorácka 16:8, avšak následne sa nevyhli zaváhaniu proti ZŠ Stupava a prehrali 12:13. Našťastie, lepšie skóre nám zabezpečilo postup do ďalšej fázy turnaja.

Vo finálovej skupine najskôr porazili družstvo Gymnázia Malacky 10:6 a družstvo ZŠ Dr. J. Dérera 18:5. Bolo citeľné, že aj mladšie hráčky od zápasu k zápasu zbierali skúsenosti a sebavedomie. Najmä posledný polčas zahrali famózne, keď nedali súperkám šancu a vyhrali ho 9:0. Dievčatá zo ZŠ Štúrova sa tak stali aj štvrtý rok po sebe majsterkami okresu a postúpili na majstrovstvá kraja. O skvelý úspech sa zaslúžili Lea Kučerová, Viktória Horváthová, Simona Horváthová, Nikola Tomanová, Nicola Novotná, Vanessa Kimličková, Eva Balaščíková, Sarah Kujanová, Laura Walterová, Aylin Eginová, Aneta Mrázová a Lea Kolandrová. 

K úspechu aj k postupu im blahoželáme a držíme palce, aby sa im podobne darilo aj v krajskom kole.
Text, foto: P. Ondruš

Ďalšie
Životné prostredie
Služby
Oznamy
28. 11. 2023
Západoslovenská distribučná vyzýva vlastníkov na orez drevín

Spoločnosť Západoslovenská distribučná a.s. (ZSDis) vyzýva vlastníkov, nájomcov a správcov…

Zobraziť celý článok
Práca
Oznamy
28. 11. 2023
Mesto Malacky hľadá zamestnanca na pozíciu: referent personálnej a mzdovej…

Mesto Malacky hľadá zamestnankyňu/zamestnanca na pozíciu Samostatný odborný referent personálnej a…

Zobraziť celý článok