24. 3. 2016
ZŠ Štúrova zvíťazila v okresnom kole vo vybíjanej

V športovej hale Malina v Malackách sa odohralo okresné kolo vo vybíjanej mladších žiačok. Na turnaji sa zúčastnilo deväť družstiev, ktoré boli rozdelené do troch skupín.

Dievčatá zo ZŠ Štúrova nastúpili síce v omladenej zostave so šiestimi piatačkami, ale aj s dvoma dievčatami so skúsenosťami z minuloročných Majstrovstiev Slovenska vo vybíjanej. Do turnaja vstúpili s odhodlaním sa pobiť o víťazstvo vo všetkých zápasoch. V základnej skupine si poradili najskôr s družstvom ZŠ Záhorácka 16:8, avšak následne sa nevyhli zaváhaniu proti ZŠ Stupava a prehrali 12:13. Našťastie, lepšie skóre nám zabezpečilo postup do ďalšej fázy turnaja.

Vo finálovej skupine najskôr porazili družstvo Gymnázia Malacky 10:6 a družstvo ZŠ Dr. J. Dérera 18:5. Bolo citeľné, že aj mladšie hráčky od zápasu k zápasu zbierali skúsenosti a sebavedomie. Najmä posledný polčas zahrali famózne, keď nedali súperkám šancu a vyhrali ho 9:0. Dievčatá zo ZŠ Štúrova sa tak stali aj štvrtý rok po sebe majsterkami okresu a postúpili na majstrovstvá kraja. O skvelý úspech sa zaslúžili Lea Kučerová, Viktória Horváthová, Simona Horváthová, Nikola Tomanová, Nicola Novotná, Vanessa Kimličková, Eva Balaščíková, Sarah Kujanová, Laura Walterová, Aylin Eginová, Aneta Mrázová a Lea Kolandrová. 

K úspechu aj k postupu im blahoželáme a držíme palce, aby sa im podobne darilo aj v krajskom kole.
Text, foto: P. Ondruš

Ďalšie
Bezpečnosť
Oznamy
14. 6. 2024
Dnes o 12.00 h bude skúška sirén

V piatok 14. júna sa o 12.00 h na celom území Slovenska uskutoční preskúšanie varovnej siete sirén…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Rozvoj
13. 6. 2024
Podcast MALACKY NAHLAS - 7. diel

Vďaka dotácii vyše 1,5 milióna eur sa bude revitalizovať vnútroblok na Záhoráckej. Čo všetko to…

Zobraziť celý článok