8. 2. 2012
Zrodila sa malacká sieň športu
V Malackách sa organizuje veľké množstvo celoslovenských a niekedy aj medzinárodných turnajov či súťaží. Neraz sú to halové športy, v ktorých súťažiaci zápolia v priestoroch ŠH Malina. Vytvoriť miesto, ktoré bude mať športového ducha, kde sa budú môcť športovci istým spôsobom prezentovať, skrslo v hlave V. Mihočkovi, riaditeľovi AD HOC, ktorá halu spravuje.
Svoje nadšenie konzultoval s členmi Komisie pre vzdelávanie, mládež a šport MsÚ, ale aj s vedením niektorých klubov. Tí dali tejto myšlienke jednoznačne zelenú, a tak sa v januári v ŠH Maline zmenil priestor pri hracej palubovke (bývalé solárium) na historicky prvú sieň športu v Malackách. Miestnosť je vymaľovaná symbolicky farbami mesta (modrá, zelená).
Sieň športu je určená nielen na výstavu trofejí rôznych klubov, ale aj na tzv. V.I.P. schôdze počas rôznych podujatí či ako privítacia miestnosť pre dôležitých hostí. Rekonštrukciu miestnosti hradila príspevková organizácia mesta AD HOC. Celkové náklady boli 1450 €. V sieni športovcov už stihla zasadať aj komisia pre vzdelávanie, mládež a šport (6. 2.), ktorá ju tým uviedla do života.

Text. N. Slobodová; foto: S. Osuský
Ďalšie
Šport
26. 5. 2023
Majstrovstvá OPK Malacky v disciplíne M 400

Na strelnici Športovo-streleckého klubu Malacky sa 14. mája uskutočnila prvá strelecká súťaž…

Zobraziť celý článok
Práca
Oznamy
26. 5. 2023
Voľné pracovné miesto: samostatný odborný referent všeobecnej učtárne

    Mesto Malacky informuje o voľnom pracovnom mieste na Mestskom úrade Malacky. Názov pracovnej…

Zobraziť celý článok