2. 7. 2014
Žninskí futbalisti sa radi vracajú

Od 1. júla je v Malackách častejšie počuť poľštinu. Do nášho mesta totiž – ako každý rok o tomto čase – zavítal plný autobus malých futbalistov so spriateleného Žnina v sprievode trénerov, pedagógov či ich rodičov. Okrem priateľského futbalového zápasu s domácimi hráčmi ŠK Žolík si však vychutnávajú aj iný atraktívny program.

„Príchod hostí z Poľska 1. júla večer bol v znamení udomácňovania. Skromné, ale isté bývanie tradične poskytuje príspevková organizácia mesta AD HOC v Športovej hale Malina. Všetci spia v hale na karimatkách a v prinesených spacákoch. Takto to je už roky a futbalistom to vyhovuje – nič ich to nestojí. Stravujú sa v Mestskom centre sociálnych služieb a hradia si to sami,“ povedal mestský poslanec a podpredseda Komisie pre vzdelávanie, mládež a šport pri MsZ v Malackách Anton Pašteka, ktorý je už po rokoch s viacerými trénermi či učiteľmi dobrý kamarát.

Po ceste si deti aj dospelí mohli bezplatne zaplávať v bazéne a v prípade pekného počasia majú vždy od mesta k dispozícii aj voľný vstup na kúpalisko. K chvíľam, ktoré si dospelí veľmi vážia, patrí prijatie u primátora mesta Jozefa Ondrejku, ktorý ich privítal v stredu 2. júla dopoludnia. V priateľskej nálade sa porozprávali, pričom hostitelia okrem drobného pohostenia pripravili aj malé darčeky v podobe reklamných predmetov mesta.

Mesto pripravilo pre hostí spoločnú prehliadku zaujímavých miest v centre. Zastavili sa pri synagóge, neobišli ani krypty a kostol a zašli si aj do Múzea MCK. Výklad samozrejme bolo treba prispôsobiť a zjednodušiť, no príbuzný slovanský jazyk dovolí pochopiť veľa, aj keď určite nie všetko.

Dnešné popoludnie (2. 7.) bude patriť prípravám na najdôležitejšiu udalosť tohto medzinárodného výjazdu – na futbal na štadióne ŠK Žolík. Priateľský zápas sa uskutoční o 15.30 h. Všetci ste srdečne pozvaní.

Ďalší deň bude patriť relaxu a príjemnému spoznávaniu Bratislavy a Viedne. V piatok čaká na hostí voľný program a v sobotu ráno z nášho mesta vyrážajú na návštevu ďalšieho spoločného partnerského mesta do Veselí nad Moravou.

Text: -tabu-; foto: -naty-

Ďalšie
Bezpečnosť
Oznamy
14. 6. 2024
Dnes o 12.00 h bude skúška sirén

V piatok 14. júna sa o 12.00 h na celom území Slovenska uskutoční preskúšanie varovnej siete sirén…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Rozvoj
13. 6. 2024
Podcast MALACKY NAHLAS - 7. diel

Vďaka dotácii vyše 1,5 milióna eur sa bude revitalizovať vnútroblok na Záhoráckej. Čo všetko to…

Zobraziť celý článok