18. 4. 2008
Živió najstaršej Malačianke

Narodila sa 18. apríla 1908. Najstaršia malacká občianka Alžbeta Slobodová, rod. Žáčková, v kruhu svojej milej rodiny, ktorú vždy držala pokope, sa dožila úctyhodných 100. narodenín. K jej výnimočnému jubileu jej prišiel všetko najlepšie popriať a hlavne pevné zdravie do ďalších rokov zaželať aj primátor Jozef Ondrejka.

K prianiu sa pridali aj jej tri dcéry Žofia, Anna a Štefánia so svojimi rodinami. Práve Žofia býva s mamičkou na Ul. P. Blahu a stará sa o ňu tak príkladne, že čerstvá storočníčka ani lieky neberie. „Pripravujem jej elixír podľa receptu Vilmy Jamnickej a môžem potvrdiť, že odkedy ho užíva, zlepšila sa jej pamäť,“ prezradila najlepšia opatrovníčka.

Alžbeta Slobodová je pritom už tri roky odkázaná na pomoc ostatných. „Bývala čiperná až dovtedy, kým si nezlomila kĺb. Nato dostala aj zápal pľúc a po mesiacoch strávených na lôžku jej zdravotný stav už nikdy nebol ako predtým. Ale srdce má podľa lekára ako dvadsiatnička,“ prezradili príbuzní. Dlhovekosť nie je v rodine nezvyčajná. A. Slobodová pochádza zo štyroch detí a jej brat Jozef sa dožil 97 rokov.

V roku 2006 jej mesto udelilo pri príležitosti 800. výročia prvej písomnej zmienky o Malackách Zlaté Pálfiho srdce. Už vtedy ho ako najstaršia občianka prevzala symbolicky za všetkých Malačanov.

Ďalšie
Šport
24. 7. 2024
Vysvedčenia pre karatistov

Koniec júna je u školákov vždy spájaný s odovzdávaním vysvedčení za dosiahnuté výsledky v škole.…

Zobraziť celý článok
Práca
Oznamy
22. 7. 2024
Okresný súd Malacky informuje o voľnom pracovnom mieste

Okresný súd Malacky informuje o voľnom štátnozamestnaneckom mieste v dočasnej štátnej službe vo…

Zobraziť celý článok