23. 11. 2018
Živá knižnica búrala predsudky a stereotypy
Žiaci ZŠ Záhorácka sa spolu s Informačným centrom mladých Malacky (ICM) zúčastnili na ŽIVEJ KNIŽNICI, v ktorej sa nepožičiavajú knihy, ale ľudské bytosti. Živé knihy – Vladimíra, Andrea, Vlasta, Lukáš, Zuzka, Daniel, prof. Pavel Traubner, Dajana a Ameer, sa podelili o svoje príbehy zo života a porozprávali aj o ceste k dosiahnutiu svojho sna.

Podujatie bolo príjemným prepojením neformálnej atmosféry a strhujúcich životných osudov ľudí, ktorí v bežnom živote často čelia vylúčeniu zo spoločnosti a mnohým predsudkom. Mladí ľudia mali tak možnosť zamyslieť sa, pochopiť a možno aj prehodnotiť niektoré svoje životné postoje a problémy.
 
Na záver si všetci spolu vytvorili priestor a čas na prenesenie príbehov do svojich životov, zamysleli sa nad svojím štýlom bytia a nad cestami, ako to zmeniť. Boli obohatení o príbehy ctižiadostivých ľudí, ktorí sa nebáli byť sami, aby sa dostali tam, kde sú dnes.

Ďakujeme organizátorom: IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže, živým knihám a pracovníkom s mládežou z ICM Malacky za pekný inšpiratívny deň.

Text a foto: M. Kottlik
Ďalšie
Spoločnosť
Podujatia
Oznamy
19. 4. 2024
Bezplatné právne poradenstvo pre všetkých

Slovenská advokátska komora pri príležitosti Dňa advokácie pripravuje bezplatné právne poradenstvo…

Zobraziť celý článok
Šport
19. 4. 2024
Malí futbalisti na medzinárodnom turnaji

V nedeľu 14. apríla sa malí futbalisti zprípravky Žolíka Malacky zúčastnili na medzinárodnom…

Zobraziť celý článok