5. 1. 2009
Zimná údržba je vraj zabezpečená
Súvislé padanie snehu v pondelok 5. 1. dalo podnet na otázky o pripravenosti mesta na zimnú údržbu ciest a chodníkov. Podľa Jozefa Bátoryho z MsÚ Malacky päť ľudí drží zimnú pohotovosť od novembra do polovice marca. Stroje s inertným materiálom sú pripravené a vyrazia, akonáhle sa na vozovke vyskytne aspoň päťcentimetrová vrstva snehu. Mesto však udržiava len mestské komunikácie. Na posyp má prichystaných 30 ton piesku a 50 ton drviny. „Cesty v meste sa nesolia, lebo ich to ničí a je to aj drahšie,“ vysvetlil J. Bátory. O ostatné cesty v smeroch od centra na Bratislavu, Kostolište, Veľké Leváre, Studienku, Rohožník a Pernek sa starajú Regionálne cesty Bratislava, a. s.

Údržbu chodníkov v zime mesto zabezpečuje strojovo. V terénoch, kde to nie je možné, nastupujú pracovníci na ručnú údržbu vždy ráno, aby napadaný sneh odhrnuli či posypali. Prednostne sa kontroluje stav nadchodu nad železnicou a lávky nad Malinou na Stupavskej v oboch smeroch.

„Majitelia a nájomcovia nehnuteľností sú však v zmysle cestného zákona sami povinní udržiavať chodník pri nehnuteľnosti v stave, ktorý neohrozuje bezpečnosť chodcov,“ upozornil J. Bátory. Okrem iného pripomenul vodičom, aby boli ohľaduplní a parkovali tak, že zostane zachovaná prejazdnosť cesty pre vozidlá zimnej údržby.

Text, foto: T. Búbelová
Ďalšie
Voľný čas
Spoločnosť
2. 2. 2023
Karnevalová paráda v Cvečku

Novučičké priestory Komunitného centra pri Cvč privítali v piatok 27. januára všetky…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Spoločnosť
Kultúra
2. 2. 2023
Dlhoročná riaditeľka CVČ odchádza do dôchodku

Utorok 31. január bol posledným pracovným dňom pre dlhoročnú riaditeľku Centra voľného času v…

Zobraziť celý článok