5. 1. 2009
Zimná údržba je vraj zabezpečená
Súvislé padanie snehu v pondelok 5. 1. dalo podnet na otázky o pripravenosti mesta na zimnú údržbu ciest a chodníkov. Podľa Jozefa Bátoryho z MsÚ Malacky päť ľudí drží zimnú pohotovosť od novembra do polovice marca. Stroje s inertným materiálom sú pripravené a vyrazia, akonáhle sa na vozovke vyskytne aspoň päťcentimetrová vrstva snehu. Mesto však udržiava len mestské komunikácie. Na posyp má prichystaných 30 ton piesku a 50 ton drviny. „Cesty v meste sa nesolia, lebo ich to ničí a je to aj drahšie,“ vysvetlil J. Bátory. O ostatné cesty v smeroch od centra na Bratislavu, Kostolište, Veľké Leváre, Studienku, Rohožník a Pernek sa starajú Regionálne cesty Bratislava, a. s.

Údržbu chodníkov v zime mesto zabezpečuje strojovo. V terénoch, kde to nie je možné, nastupujú pracovníci na ručnú údržbu vždy ráno, aby napadaný sneh odhrnuli či posypali. Prednostne sa kontroluje stav nadchodu nad železnicou a lávky nad Malinou na Stupavskej v oboch smeroch.

„Majitelia a nájomcovia nehnuteľností sú však v zmysle cestného zákona sami povinní udržiavať chodník pri nehnuteľnosti v stave, ktorý neohrozuje bezpečnosť chodcov,“ upozornil J. Bátory. Okrem iného pripomenul vodičom, aby boli ohľaduplní a parkovali tak, že zostane zachovaná prejazdnosť cesty pre vozidlá zimnej údržby.

Text, foto: T. Búbelová
Ďalšie
Voľný čas
Podujatia
18. 7. 2024
Modelárska šou už tento víkend

Prvé tohoročné letné stretnutie leteckých modelárov sa uskutoční už tento víkend (20. a 21. júla).…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
17. 7. 2024
Cyklotrasy: otázky verejnosti (3)

Náš seriál opravidlách cestnej premávky na cyklotrasách avich okolí pokračuje ďalším dielom. Znovu…

Zobraziť celý článok