16. 11. 2007
Zima sa začala

Zimné počasie tento rok predbehlo kalendárny príchod zimy. Doprava už zaznamenáva nehody zapríčinené vytrvalým snežením a rozhlasové stanice upozorňujú na zhoršený stav vozoviek aj na Záhorí. Ulice mesta ráno vyzerali rozlične. Napríklad cesta z vlakovej stanice  nevyhnutne ponúkla vstup do veľkej zasneženej kaluže vody pri prechode z jednej strany cesty na protiľahlý chodník.

Podľa J. Bátoryho z MsÚ od skorého rána sa pracovalo na údržbe chodníkov a mestských komunikácií. „Už o 4.30 h sme ručne lopatami odpratávali sneh zo Slimáka. Nevenovali sme sa však chodníkom priľahlým k nehnuteľnostiam, za ktoré sú zodpovední ich majitelia. Je 10.00 h a možno povedať, že mesto je ošetrené. Chodníky odhrnulo vozidlo UNC a na cestách pracoval sypač s radlicou,“ tvrdí J. Bátory.

Na pracovnom výjazde sme však taký dojem nezískali. Možno strojové ani ľudské kapacity na údržbu mesta nestačia, no cesty boli upravené len ojedinele. Traktor s radlicou (s bratislavskou značkou) sme stretli len na Záhoráckej ulici (štátna cesta) a na príjazde na diaľnicu. Mestské stroje ani ľudia sa v čase medzi 8.30 a 9.30 h na hlavných ťahoch nenachádzali – alebo ich nebolo vidieť.      

 

Ďalšie
Šport
17. 4. 2024
Záhoráci budú bojovať v skupine o 5. – 8. miesto. S Považskou Bystricou…

V stredu 10. apríla odohrali hádzanári Záhoráci Stupava/Malacky domáci extraligový zápas s…

Zobraziť celý článok
Životné prostredie
Doprava
17. 4. 2024
Do práce na bicykli 2024: už sa môžete registrovať

Malacky sa opäť zapojili do kampaneDo práce na bicykli, vďaka čomu sa už môžu registrovať…

Zobraziť celý článok