16. 11. 2007
Zima sa začala

Zimné počasie tento rok predbehlo kalendárny príchod zimy. Doprava už zaznamenáva nehody zapríčinené vytrvalým snežením a rozhlasové stanice upozorňujú na zhoršený stav vozoviek aj na Záhorí. Ulice mesta ráno vyzerali rozlične. Napríklad cesta z vlakovej stanice  nevyhnutne ponúkla vstup do veľkej zasneženej kaluže vody pri prechode z jednej strany cesty na protiľahlý chodník.

Podľa J. Bátoryho z MsÚ od skorého rána sa pracovalo na údržbe chodníkov a mestských komunikácií. „Už o 4.30 h sme ručne lopatami odpratávali sneh zo Slimáka. Nevenovali sme sa však chodníkom priľahlým k nehnuteľnostiam, za ktoré sú zodpovední ich majitelia. Je 10.00 h a možno povedať, že mesto je ošetrené. Chodníky odhrnulo vozidlo UNC a na cestách pracoval sypač s radlicou,“ tvrdí J. Bátory.

Na pracovnom výjazde sme však taký dojem nezískali. Možno strojové ani ľudské kapacity na údržbu mesta nestačia, no cesty boli upravené len ojedinele. Traktor s radlicou (s bratislavskou značkou) sme stretli len na Záhoráckej ulici (štátna cesta) a na príjazde na diaľnicu. Mestské stroje ani ľudia sa v čase medzi 8.30 a 9.30 h na hlavných ťahoch nenachádzali – alebo ich nebolo vidieť.      

 

Ďalšie
Šport
30. 1. 2023
Záhoráci s výborným vstupom do druhej časti sezóny

            Hádzanári Stupavy a …

Zobraziť celý článok
Šport
27. 1. 2023
Cez víkend pokračuje halová liga mladších žiakov vo futbale

V nedeľu 29. januára vás pozývame do ŠH Malina na futbalové zápasy 3. kola halovej ligy…

Zobraziť celý článok