8. 3. 2017
Žiak zo ZŠ Záhorácka sa predstaví medzi najlepšími nemčinármi Slovenska

Matej Kovalík, žiak ZŠ Záhorácka Malacky, sa predstaví v celoslovenskom kole olympiády v nemeckom jazyku.
O jeho účasti medzi najlepšími nemčinármi Slovenska rozhodol triumf v krajskom kole súťaže, ktoré sa uskutočnilo 16. februára 2017 na Gymnáziu Bilíkova v Bratislave. V kategórii 1 A (žiaci 5. – 7. ročníka) sa umiestnil, podobne ako v okresnom kole – na 1. priečke – čím si zabezpečil postup do celoštátneho kola.

V konkurencii dvanástich, veľmi dobre pripravených súťažiacich, víťazov obvodných kôl, zvládol riešenie jednotlivých úloh na najvyššej úrovni. Najskôr preukázal svoje vedomosti v písomnej časti, ktorá pozostávala z počúvania s porozumením, čítania s porozumením a gramatického testu. Po jej úspešnom absolvovaní preverili členovia poroty jeho jazykové schopnosti v ústnej časti. V rozhovore na vyžrebovanú tému obstál zo všetkých zúčastnených najlepšie a pohotovo reagoval aj pri opise obrázkov.

Podobný výsledok v oblasti cudzích jazykov sa počas existencie základnej školy na Záhoráckej ulici doposiaľ nepodaril žiadnemu inému žiakovi a aj preto mu môžeme dať prívlastok – historický.

Veríme, že Matejovi sa bude dariť aj v celorepublikovom kole, ktoré sa uskutoční 20. marca 2017 v priestoroch Gymnázia sv. Uršule v Bratislave.

P. Filip

Ďalšie
Voľný čas
Podujatia
18. 7. 2024
Modelárska šou už tento víkend

Prvé tohoročné letné stretnutie leteckých modelárov sa uskutoční už tento víkend (20. a 21. júla).…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
17. 7. 2024
Cyklotrasy: otázky verejnosti (3)

Náš seriál opravidlách cestnej premávky na cyklotrasách avich okolí pokračuje ďalším dielom. Znovu…

Zobraziť celý článok