27. 8. 2008
Zeleň dostane ozdravnú injekciu

Pred pár dňami začali práce v teréne na projekte Revitalizácia oddychovej zóny mesta s napojením na centrum s celkovým objemom financií do 1,4 milióna, ktoré budú hradené z mestského rozpočtu. Jeho cieľom je upraviť plochy verejnej zelene v smere od nákupného centra Lidl po budovu Mestského úradu na Radlinského ulici.

26. 8. postriekala realizátorská firma (Záhradnícke a cintorínske služby, s. r. o. z Pezinka) trávnaté plochy herbicídnym biopostrekom, ktorý do týždňa zničí nevyhovujúce zeleň. Potom ju vyhrabú a postupne pozakladajú nové trávnaté porasty. Firma odstráni aj staré živé ploty a oreže prerastené ihličnany. Zo strany od OD Stred sa vysadí nový živý plot, zväčšia sa stojiská na bicykle, vybuduje sa nový chodník k autobusovej zastávke na Sasinkovej ulici.  

S revitalizáciou zelene sa bude pokračovať pred budovou mestského úradu. Zo strany od „Srdiečka“ pri pamätníku pribudnú stĺpiky, chodník tak bude bezpečnejší. Pred pamätníkom odstránia ruže, ktoré nahradia buxusy. Zmiznú aj nevkusné betónové kvetináče a vytvorí sa priestor pre kvitnúce trvalky. Pri budove MsÚ pred bytovkou vznikne parkovacia plocha.

Ďalšie
Doprava
22. 9. 2023
Rekonštrukcia dvoch parkovísk na Juhu sa blíži ku koncu

Aktuálna rekonštrukcia dvoch veľkých parkovísk na Ulici M. Tillnera na sídlisku Juh sa podľa…

Zobraziť celý článok
Voľby
22. 9. 2023
PARLAMENTNÉ VOĽBY 2023: Hlasovacie preukazy

O hlasovací preukaz môže požiadať volič, ktorý má trvalý pobyt na Slovensku a v deň konania volieb…

Zobraziť celý článok