25. 8. 2015
Zejdeme sa na hambálku už v septembri

Malacky budú opäť žiť divadlom! Od 16. do 20. septembra sa bude konať už 8. ročník divadelného festivalu Zejdeme sa na hambálku, na ktorom sa zíde osem divadelných súborov – ochotníckych i profesionálnych. Nebudú chýbať ani známe tváre, zavítajú k nám napríklad Csongor Kassai, Helena Krajčiová či Kamil Mikulčík.

Ako je už dobrým zvykom, festival slávnostne otvorí domáce Divadlo na hambálku so svojou najnovšou hrou – tentoraz sa môžete tešiť na komédiu Rómeo a Júlia po tridsiatich rokoch… Okrem toho sa „zejdeme“ tiež s obľúbenými a  známymi súbormi ako Túlavé divadlo, Do houslí či Záhorácke divadlo. Novinkou tohto ročníka bude profesionálne Štúdio 12 Bratislava a divadlo Fluent, ktoré predstaví v Malackách samé známe osobnosti. O organizované predstavenia pre školy sa postará Staré divadlo K. Spišáka Nitra a Túlavé divadlo. A nezabudli sme ani na najmenších – celý program zakončí nedeľná rozprávka pre deti v podaní Bábkového divadla na rázcestí z Banskej Bystrice.

Na divadelnom festivale nebude chýbať ani bohatý sprievodný program – výstava z dielne Divadelného ústavu Bratislava, hambálkovská tancovačka, Veršohranie či Hambáljarmok – divadelný jarmok, ktorý prinesie kúsok divadelného kumštu aj do malackých ulíc.

Vstupenky na jednotlivé predstavenia 8. ročníka festivalu Zejdeme sa na hambálku si môžete zakúpiť v pokladni kina vždy hodinu pred akýmkoľvek filmovým či divadelným predstavením alebo elektronicky cez stránku www.kinomalacky.sk. V ponuke je tiež zvýhodnená permanentka za 30 €, ktorá platí na všetky predstavenia festivalu.

-ts-

Foto: archív redakcie

Ďalšie
Šport
12. 6. 2024
Patrik Koch si zahral NHL, v zámorí zostáva

Hokejového obrancu a rodáka z Malaciek Patrika Kocha čaká sťahovanie. Jeho klub Arizona Coyotes,…

Zobraziť celý článok
Služby
Oznamy
11. 6. 2024
Zberný dvor na Partizánskej bude zatvorený

Od piatku 14. júna do stredy 19. júna bude zberný dvor na Partizánskej ul. ZATVORENÝ.V prípade…

Zobraziť celý článok