25. 8. 2015
Zejdeme sa na hambálku už v septembri

Malacky budú opäť žiť divadlom! Od 16. do 20. septembra sa bude konať už 8. ročník divadelného festivalu Zejdeme sa na hambálku, na ktorom sa zíde osem divadelných súborov – ochotníckych i profesionálnych. Nebudú chýbať ani známe tváre, zavítajú k nám napríklad Csongor Kassai, Helena Krajčiová či Kamil Mikulčík.

Ako je už dobrým zvykom, festival slávnostne otvorí domáce Divadlo na hambálku so svojou najnovšou hrou – tentoraz sa môžete tešiť na komédiu Rómeo a Júlia po tridsiatich rokoch… Okrem toho sa „zejdeme“ tiež s obľúbenými a  známymi súbormi ako Túlavé divadlo, Do houslí či Záhorácke divadlo. Novinkou tohto ročníka bude profesionálne Štúdio 12 Bratislava a divadlo Fluent, ktoré predstaví v Malackách samé známe osobnosti. O organizované predstavenia pre školy sa postará Staré divadlo K. Spišáka Nitra a Túlavé divadlo. A nezabudli sme ani na najmenších – celý program zakončí nedeľná rozprávka pre deti v podaní Bábkového divadla na rázcestí z Banskej Bystrice.

Na divadelnom festivale nebude chýbať ani bohatý sprievodný program – výstava z dielne Divadelného ústavu Bratislava, hambálkovská tancovačka, Veršohranie či Hambáljarmok – divadelný jarmok, ktorý prinesie kúsok divadelného kumštu aj do malackých ulíc.

Vstupenky na jednotlivé predstavenia 8. ročníka festivalu Zejdeme sa na hambálku si môžete zakúpiť v pokladni kina vždy hodinu pred akýmkoľvek filmovým či divadelným predstavením alebo elektronicky cez stránku www.kinomalacky.sk. V ponuke je tiež zvýhodnená permanentka za 30 €, ktorá platí na všetky predstavenia festivalu.

-ts-

Foto: archív redakcie

Ďalšie
Spoločnosť
30. 11. 2023
Nový podcast MALACKY NAHLAS - prvý diel

Milí Malačania, začíname s novým podcastom MALACKY NAHLAS. Budeme sa v ňom venovať dôležitým a…

Zobraziť celý článok
Doprava
Rozvoj
29. 11. 2023
Rekonštrukcia Ulice Martina Benku bude pokračovať na jar

Bratislavská vodárenská spoločnosť už skončila kompletnú rekonštrukciu vodovodu a kanalizácie na…

Zobraziť celý článok