18. 9. 2017
Zejdeme sa na hambálku pri dvoch výročiach: festival má 10 rokov, divadlo o 5 viac

Od 21. septembra do 1. októbra Malacky opäť ožijú divadelným festivalom. Diváci sa môžu tešiť na profesionálne i ochotnícke divadelné súbory zo Slovenska a Českej republiky, ale aj na bohatý sprievodný program.

Jubilejný 10. ročník Zejdeme sa na hambálku prinesie zábavu pre všetky generácie. „Srdečne pozývam na celý festival, všetko má svoje čaro,“ vyjadril sa umelecký vedúci Divadla na hambálku Vlado Zetek. Domáci divadelníci zároveň oslavujú 15. výročie založenia súboru.  

Prídu rodáčky Badinková a Norisová  
Ako prvé si budú môcť diváci vychutnať komediálnu lahôdku „Manželský čtyřúhelník“ z dielne profesionálnych hercov z Prahy, medzi ktorými sa predstaví aj rodáčka z Malaciek Michaela Badinková. K ďalším lákadlám nepochybne patrí  Radošinské naivné divadlo s Malačankou Zuzanou Norisovou, obľúbené Túlavé divadlo, novinky v podobe profesionálov z Teatro Colorato a GP-Art Praha s monodrámou známeho českého herca Miroslava Táborského. Chýbať nemôže ani najnovšia hra Tri letušky v Paríži v podaní domáceho Divadla na hambálku, ktoré festival organizuje spolu s Mestským centrom kultúry Malacky.

Množstvo sprievodných podujatí
„Zejdeme sa“ aj na zaujímavých sprievodných podujatiach – na výstave Divadelného ústavu Bratislava, hambálkovskej tancovačke, či diskusii Chill out by Štúdio mladých DNH, ktoré bude hostiť Patrika Hermana. Do vonkajších priestorov sa festival presunie vďaka Hambáljarmoku, ktorý sa bude konať v sobotu 23. septembra pred budovou Inkubátora. Návštevníci sa môžu tešiť na rozprávky, choduliarov, bubnovú show, tvorivé dielne, detské hry, hambálkovskú vtipnú kašu a ďalšie dobroty.

Jubiluje aj samotné divadlo
V týchto dňoch oslavuje Divadlo na hambálku svoje 15. narodeniny. 28. augusta 2002 sa jeho členovia stretli v priestoroch spoločenského domu na prvej skúške. „Osobne vyzdvihujem, že stále fungujeme, lebo nie je to jednoduché. Klobúk dolu pred všetkými z divadla a samozrejme aj pred všetkými divákmi,“ povedal V. Zetek.

Webová stránka divadla www.divadlonahambalku.sk  prináša pri tejto príležitosti niekoľko pikošiek. Dozvedáme sa napríklad, že:
•    v predstavení Ženský zákon si zahrala zaslúžená umelkyňa, rodáčka zo Záhoria Marína Kráľovičová,
•    šaty postave Miriam z hry Vietor v korunách sasafrasu navrhol a ušil známy slovenský návrhár Lukáš Kimlička,
•    v predstavení Stálo ti to zlato za to pravidelne hráva známy slovenský rozhlasový, dabingový, divadelný i filmový herec a zároveň krstný otec divadla i čestný občan Malaciek Alfréd Swan,
•    za 15 rokov existencie divadelníci odohrali viac ako 330 predstavení,
•    v repertoári divadla je len jedna tragédia a trinásť komédií,
•    hambálkovcom sa po dobu fungovania divadla narodilo 8 detí,
•    v predstavení Muž mojej ženy môžete počuť hlas známej herečky a zabávačky Petry Polnišovej,
•    na inscenáciách DNH sa za 15 rokov podieľalo viac ako 70 ľudí (herci, muzikanti, technici, scénografi, choreografi…)

 
Veľa zdaru do ďalších rokov, milí hambálkovci!

TS, -ing-

Ďalšie
Spoločnosť
21. 3. 2023
Farebný deň

21. marec je Svetovým dňom Downovho syndrómu. Ľudia si vtento deň obliekajú ponožky rôznych…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Školstvo
21. 3. 2023
Zápis do 1. ročníka základných škôl

Mesto Malacky a riaditeľstvá základných škôl v Malackách oznamujú, že zápis na plnenie…

Zobraziť celý článok