10. 9. 2012
Zejdeme sa na hambálku: Opona sa dvihne už o 9 dní

Už čoskoro sa dvihne opona na ďalšom ročníku divadelného festivalu Zejdeme sa na hambálku, o ktorom sme sa pozhovárali s jeho organizátorom a režisérom malackého Divadla na hambálku Vladom Zetkom.   

Koľký ročník festivalu Zejdeme sa na hambálku nás čaká, kedy a kde všade sa bude konať, pre aké vekové kategórie divákov je určený?
Tento rok robíme už piaty ročník, no predtým bol ešte nultý. Bude sa konať od 19. 9. do 24. 9. 2012, teda od stredy do pondelka. Pridali sme mu dva dni a bude sa hrať v Kultúrním domčeku (kine) a Spoločenskom dome v Malackách. Pozývame všetkých divákov od 2 do 102 rokov. Každý si určite príde na svoje.

Čo tradičné nevynecháte a čo nové festival prinesie?
Nevynecháme priateľov z amatérskych i profesionálnych divadiel, nebude chýbať naše najnovšie predstavenie a predvedie sa aj malacká mlaď. Čo nové prinesie festival? Tak ja dúfam, že predovšetkým „spústu“ nových diváckych tvárí.

Na aké herecké osobnosti alebo zaujímavé zoskupenia sa môžu diváci tešiť?
Všetko sa diváci dozvedia v programe. Ja osobne podčiarkujem hru Rozhodcovia v skvelom obsadení: Braňo Bystriansky, Vlado Kobielsky a Tomáš Maštalír, či hru Oľgy Belešovej a Zuzany Martinkovej – Baby na palube. A zážitok je vždy spojený aj s českými hosťami, tentokrát je to Divadlo do houslí a Divadelní soubor Břetislav Břeclav.

Pripravujete nejaké prekvapenie, super bombu, interaktívnu zábavu či súťaže?
Pripravujeme improligu, koncert, tvorivé dielne, veršobranie – stretnutie úspešných malackých recitátorov a…. Nechajte sa prekvapiť.

Aká je cena za lístky? Dajú sa kúpiť permanentky? Kde a za koľko?
Lístky sú v predaji v KD (kine) Malacky od 1. septembra v cene od 0 do 13 €. Permanentky v obmedzenom počte sú v cene 25 €, pričom sa nebudú vzťahovať na hru Rozhodcovia.
 
Rokmi organizátori majú viac skúseností, na čo si tento rok dávate pozor viac ako inokedy, čo vás v minulosti poučilo?
Ubrali sme nočné predstavenia a radšej sme predĺžili počet festivalových dní. Hneď prvé tri budú patriť už spomínaným mladým divadelníkom zo Štúdia mladých Divadla na hambálku, Literárno-dramatického odboru a Tanečného odboru ZUŠ Malacky.

Kto všetko sa na organizácii podieľa a na čích pleciach je výber účinkujúcich? Hlásia sa sami, alebo ich oslovujete? Tešia sa do Malaciek? Vracajú sa niektorí opakovane?
MCK Malacky a DNH Malacky. Výber je predovšetkým na mojich pleciach po konzultáciách s členmi súboru a vedením MCK. Hlásia sa aj sami a veľmi radi chcú prísť. A niektorým sa nechce ani odísť, ako sme boli svedkami minulý rok. Opakovane sa vracajú maskoty festivalu: Túlavé divadlo s principálom Jakubom Nvotom a Prešporské divadlo.
 
Aké referencie môžeme sprostredkovať od účinkujúcich a organizátorov z vlaňajšieho ročníka? Festival Zejdeme sa na hambálku vstúpil do povedomia divadelnej verejnosti – a to nielen amatérskej. Aké sú jeho ambície pre tento ročník a do budúcnosti?
Referencie? Len tie najlepšie. Ambície nemáme, festival robíme na kolene a v rodinnom kruhu nášho divadla a preto si prajeme len jedny spojené nádoby: aby žil festival, divadlo a aby sme stále mali veľa milých divákov. A tak vás všetkých ešte raz z úprimného srdca starého divadelníka pozývam od 19. do 24. septembra k nám do divadla. Už teraz sa na vás tešíme. Do videnia a Zejdeme sa na hambálku. 🙂

Zhovárala sa: Tatiana Búbelová; Foto: S. Osuský

Zejdeme sa s Maštalírom a Kobielskym

Program festivalu – plagát (.jpg)

 

 

Ďalšie
Šport
17. 4. 2024
Záhoráci budú bojovať v skupine o 5. – 8. miesto. S Považskou Bystricou…

V stredu 10. apríla odohrali hádzanári Záhoráci Stupava/Malacky domáci extraligový zápas s…

Zobraziť celý článok
Životné prostredie
Doprava
17. 4. 2024
Do práce na bicykli 2024: už sa môžete registrovať

Malacky sa opäť zapojili do kampaneDo práce na bicykli, vďaka čomu sa už môžu registrovať…

Zobraziť celý článok