19. 3. 2021
Zatiaľ sa sčítalo vyše 14-tisíc Malačanov, pridajte sa aj vy!
O pár dní, presne 31. marca, sa skončí samosčítanie obyvateľov. Dnes, t. j. v piatok 19. marca, evidujeme 14 269 sčítaných Malačanov.  Podľa informácií Štatistického úradu Slovenskej republiky je to 72,69 % všetkých obyvateľov nášho mesta.
Ako sme už opakovane informovali, sčítanie je pre každého obyvateľa povinné. Sčítať sa môžete elektronicky z pohodlia svojho domova cez svoj počítač, mobil či tablet. Sčítací formulár nájdete na stránke www.scitanie.sk, alebo sa dá vyplniť prostredníctvom mobilnej aplikácie pre operačné systémy Android a iOS (Google Play alebo App Store). 
Mesto má v rámci monitoringu sčítania možnosť priebežne kontrolovať štatistiku sčítaných ľudí pomocou tzv. adresných bodov (ulica, súpisné číslo a orientačné číslo). Porovnaním počtu nahlásených obyvateľov na trvalý pobyt s počtom reálne sčítaných sa dá zistiť, či sa obyvateľ sčítal alebo nie. Keďže sčítanie obyvateľov je zákonom stanovená povinnosť,  mesto môže za nesplnenie  tejto povinnosti udeliť obyvateľovi sankciu vo výške od 25 do 250 €.
            
PRÍKLAD 1 (adresa je vymyslená): 
Rodinný dom na adrese Školská 25/A má prihlásených na trvalý pobyt 4 obyvateľov. Podľa údajov zo sčítania sa v tomto dome sčítali traja ľudia, čiže svoju zákonnú povinnosť si nesplnil ešte jeden. 

PRÍKLAD 2 (adresa je vymyslená): 
V bytovom dome na Metodovej ulici 424/7 je prihlásených na trvalý pobyt 40 obyvateľov, z ktorých sa 32 už sčítalo. Svoju zákonnú povinnosť sčítať sa nesplnilo ešte 8 obyvateľov bytového domu. 

Od počtu sčítaných obyvateľov dostane naše mesto finančný príspevok od štátu vo forme podielových daní. V hre je veľká suma peňazí, ktoré môže samospráva investovať do zlepšenia verejných priestorov, služieb pre obyvateľov či výstavby nových bytov, škôl alebo škôlok. Je preto v záujme každého jedného obyvateľa mesta, aby sa sčítal. Vyplnenie sčítacieho formulára zaberie iba pár minút. Ďakujeme vám. 

ĎALŠIE INFORMÁCIE:
www.scitanie.sk – internetová stránka na sčítanie 
02/20 92 49 19 – telefonická infolinka  pre obyvateľov 
scitanie@statistics.sk – sem môžu obyvatelia napísať mail s otázkami 
kontaktný formulár na stránke www.scitanie.sk

-red-
 
 
Ďalšie
Práca
Oznamy
9. 7. 2024
Centrum voľného času hľadá vychovávateľa

Centrum voľného času v Malackách hľadá kreatívneho, všestranného, flexibilného, zodpovedného,…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
8. 7. 2024
Vojtech Planka vystúpil na Gerlach

Rekreačný bežec a zanietený turista Vojtech Planka zdolal pred pár dňami Gerlachovský štít. Vôbec…

Zobraziť celý článok