2. 3. 2010
Zámocký park sa vyprázdňuje

Od 24. februára odstraňujú pracovníci olomouckej spol. s r. o. DREXAN kmene a korene stromov, ktoré v Zámockom parku zostali po letnej smršti. Česká spoločnosť ponúkla mestu za kalamitné drevo 39 202 €. Na odstraňovanie dozerá Vlastimil Škoda, ktorý všetky práce monitoruje a eviduje. „Vyťaté je už takmer všetko, vyše tri štvrtiny dreva sú pripravené na odvoz. Sčasti sú vytrhané aj pne,“ informoval V. Škoda.

Firma, ktorá drevo kúpila, je zodpovedná za odstránenie vzniknutých škôd na vlastné náklady. „Opraviť sa musia chodníky. Poškodená je jedna bránka, môže za to však zrejme spadnutý strom. Do konca týždňa by malo byť všetko drevo priblížené v hromadách pri múre, aby ho mohli odviezť,“ dodáva. Spoločnosť takisto zrealizuje následné úpravy, aby uviedli terén po ťažbe do pôvodného stavu. Práce by mali byť ukončené k 15. aprílu. 

V čase jarných prázdnin sa na prechádzky do parku vyberajú aj deti, ktorým hrozí nebezpečenstvo najmä pri skládkach dreva lákajúcich k hrám. Preto je vstup do Zámockého parku len na vlastné nebezpečenstvo.

Text, foto: Simona Šípová

Ďalšie
Práca
Oznamy
17. 5. 2024
Voľné pracovné miesto na MsÚ: samostatný odborný referent územného plánovania

Mesto Malacky informuje o voľnom pracovnom mieste na Mestskom úrade Malacky s názvom: Samostatný…

Zobraziť celý článok
Školstvo
Práca
Oznamy
16. 5. 2024
Štyri voľné pracovné miesta v materskej škole

Materská škola, Jána Kollára 896, 901 01 Malacky, informuje o štyroch voľných pracovných miestach.…

Zobraziť celý článok