27. 8. 2009
Zahraničie chce získať malackého basketbalistu Bojanovského

Minulý týždeň sa vrátila dvojica hráčov TJ Strojár Malaciek B. Bojanovský a D. Pištelák z Majstrovstiev Európy U16 v Portugalsku, kde reprezentovali slovenské farby. Ani jeden z Malačanov na Majstrovstvách Európy nesklamal. Boris Bojanovský nielenže bol najlepším hráčom Slovenska na majstrovstvách, ale patril aj k najlepším hráčom celého šampionátu. V individuálnych štatistikách skončil trinásťkrát do 10. miesta medzi všetkými hráčmi a sedemkrát bol dokonca medzi tromi najlepšími.

Keďže na Majstrovstvách Európy sa zúčastnil aj veľký počet agentov z celého sveta, po príchode domov sa vrece s ponukami roztrhlo. Momentálne Boris (214 cm), ktorý s rodičmi žije v Gajaroch, dostal niekoľko zaujímavých ponúk. Rodičia, hráč, ale i klub ich trpezlivo zvažujú. Ponuky dostal zo Španielska od Realu Madrid, TAU Ceramica, Gran Canarie, Alta Gestion Fuenlabrada, z Chorvátskeho Zadaru, českého Prostějova a ďalších. Ozývajú sa renomované basketbalové agentúry, ktoré chcú Borisa zastupovať, ale prekvapivý je hlavne záujem španielskych klubov, ktoré hrajú prevažne euroligu a momentálne najkvalitnejšiu basketbalovú ligu v Európe.

Dôležitý pri výbere bude celkový program, ktorý kluby poskytujú – od zabezpečenia školy, kurzov angličtiny a španielčiny, lekárskeho zabezpečenia až po samotný tréningový proces, ktorý musí mať históriu a zameranie na prácu s perspektívnymi vysokými mladými hráčmi. Boris momentálne absolvuje v jednotlivých kluboch lekárske prehliadky a fyzické testy a absolvuje pár individuálnych tréningov. Najbližšie dni strávi na cestách a vedenie Basketbaloveho oddielu TJ Strojár Malacky dúfa, že sa mu podarí v silnej konkurencii presadiť.

Malacký basketbal a jeho práca s mládežou dosahuje v ostatnom čase vynikajúce výsledky nielen v domácich súťažiach, ale presadzuje sa aj na medzinárodnom basketbalovom poli. Výsledkom je záujem renomovaných svetových veľkoklubov o hráča TJ Strojár a ak by sa Boris niekde uchytil, bude to určite najväčší úspech malackého basketbalu.

B. Orth

Ďalšie
Šport
1. 3. 2024
Mladí stolní tenisti nám robia radosť

Naši talentovaní stolní tenisti majú vposlednom období viacero úspešných vystúpení. Najmladšie…

Zobraziť celý článok
Šport
1. 3. 2024
15 titulov majstrov kraja pre AC Malacky

Pred časom sme informovali oúspešnom vystúpení atlétov AC Malacky počas prvej časti majstrovstiev…

Zobraziť celý článok