7. 3. 2022
Záhoráci tesne podľahli Bojniciam a na prvé body stále čakajú
Ani druhý zápas pod novým trénerom Pavlom Stachovičom hádzanárom spojeného mužstva Záhoráci Stupava/Malacky prvé body nepriniesol. V sobotu na domácej palubovke v ŠH Malina prehrali proti Bojniciam 19:22.
V prvom polčase bol zápas vyrovnaný a Záhoráci doň dokonca vstúpili lepšie než hostia. Po desiatich minútach viedli 6:3. Neskôr sa ale Bojnice dokázali vrátiť a prvý polčas sa skončil nerozhodne 12:12. Druhý polčas však nepriniesol podobne úspešný vstup pre Záhorákov ako ten prvý a Bojnice sa začali ujímať vedenia, ktoré však stratili približne štvrťhodinu pred koncom. Záhoráci vtedy s nimi remizovali 18:18, no za posledných 15 minút strelili len jediný gól. Bojničania ich dali viac a v Malackách zvíťazili 19:22.
Na záver základnej časti extraligy Záhoráci vycestujú na východ Slovenska, kde sa v sobotu 12. marca stretnú s lídrom súťaže a obhajcom titulu Tatranom Prešov.

Záhoráci Stupava/Malacky – HK Kúpele Bojnice 19:22 (12:12)
Zostava Záhorákov: Patrik Beleš (Juraj Rybár) – Roman Valachovič (3), Jakub Jánoš, Samuel Kovács (2), Lukáš Konečný (4), Martin Polča, Ladislav Lutonský (4), Michal Ichman, Daniel Polák (2), Mário Prevaj, Samuel Valent (4), Dominik Grich, Marián Jaššo

M. Binčík

26. 7. 2024
Záhoráci poznajú plán prípravných zápasov. Súperi sú aj zo zahraničia

Záhoráci Stupava/Malacky už zarezávajú v príprave na novú extraligovú sezónu aj s novými posilami.…