30. 1. 2023
Záhoráci s výborným vstupom do druhej časti sezóny

Hádzanári Stupavy a Malaciek v 17. kole na domácej palubovke v ŠH Maline extraligového súpera HK Košice 33:30. Pre Záhorákov to bola štvrtá výhra v ročníku. Vďaka nej sú na 8. mieste, ktoré im zaručuje účasť v play-off.

Zverenci B. Ćirića dali základ svojmu víťazstvu vydareným prvým polčasom, vďaka ktorému mali dostatočné sebavedomie aj na tabuľkovo vyššie postaveného súpera. Vyhrali ho 13:11. V strhujúcom druhom polčase pred plnou Malinou najprv východniari dokázali vyrovnať a neskôr sa dostali aj do vedenia, no zápas napokon rozhodla skvelá záverečná desaťminútovka. Záhoráci v nej dokázali prestrieľať Košičanov a dokonca aj v oslabení pridávali góly. Košiciam nepomohlo k bodom ani trinásť gólov Patrika Hruščáka, Záhoráci si náskok postrážili a vyhrali 33:30.
            Malačania a Stupavčania sa pripravovali na obnovenie sezóny domácim turnajom Redox Cup, na ktorom v Maline privítali české Hranice a ŠKP Bratislava. Na ďalší extraligový súboj vycestujú v sobotu 4. februára na palubovku Topoľčian. Tie sú v tabuľke na 9. mieste, a tak ich súboj veľa napovie o šanciach oboch tímov na play-off.

Záhoráci Stupava/MalackyHK Košice 33:30 (13:10)
Zostava domácich: Miroslav Velebný (Dario Maslić, Juraj Rybár) – Milan Dijamantović (3), Roman Valachovič (4), Robert Baláž (1), Marko Vasović (4), Lazar Ristić (2), Igor Žunić (5), Samuel Kovács (5), Lukáš Konečný (1), Ladislav Lutonský, Mário Prevaj, Samuel Valent (6), Dominik Grich (2)

Text: M. Binčík, foto: N. Jánošová

Ďalšie
Šport
18. 4. 2024
Stolnotenisová mládež boduje

Stolnotenisová mládež sa za ostatné týždne zúčastnila dvoch turnajov. Spomedzi reprezentantiek a…

Zobraziť celý článok
Šport
17. 4. 2024
Záhoráci budú bojovať v skupine o 5. – 8. miesto. S Považskou Bystricou…

V stredu 10. apríla odohrali hádzanári Záhoráci Stupava/Malacky domáci extraligový zápas s…