17. 4. 2024
Záhoráci budú bojovať v skupine o 5. – 8. miesto. S Považskou Bystricou prehrali na domácej palubovke

V stredu 10. apríla odohrali hádzanári Záhoráci Stupava/Malacky domáci extraligový zápas s Považskou Bystricou. Išlo o historicky prvé domáce stretnutie v play off. Športová hala Malina burácala od začiatku až do konca. Naši chlapci dokázali držať krok s favorizovaným súperom a diváci boli svedkami krásnej hádzanej. Napokon však po veľkom úsilí prehrali 24:32 (0:2 v sérii) a čaká ich boj o 5. – 8. miesto. V skupine sa stretnú s ŠKP Bratislava, Topoľčanmi a Novými Zámkami. Do konca sezóny tak diváci uvidia ešte tri domáce zápasy.

Favorizovanému súperovi Záhoráci dlho vzdorovali a ešte desať minút pred záverečným hvizdom prehrávali len o dva góly. Obhajca titulu však napokon zlomil ich odpor, presadil sa v koncovke zápasu, a zaistil si tak postup medzi najlepšiu štvoricu.

Domácemu trénerovi Bojanovi Ćirićovi vyšiel v úvode stretnutia ťah, keď do bránky postavil Daria Maslića, ktorý v prvých desiatich minútach zneškodnil množstvo gólových šancí súpera, vrátane dvoch sedemmetrových hodov. Najmä vďaka nemu si Záhoráci udržiavali so súperom kontakt a niekoľkokrát viedli, naposledy v 23. minúte 11:10. V záverečnej desaťminútovke prvej časti sa už hostia dokázali viac presadiť a do šatní odchádzali s dvojgólovým vedením.

Podobne ako v prvom štvrťfinále v Považskej Bystrici, aj v druhom bol pre vývoj zápasu rozhodujúci vstup do druhého polčasu. Záhoráci nedokázali streliť gól takmer 12 minút. V tomto časovom úseku prišli tri rýchle vylúčenia v priebehu dvoch minút a súper sa dostal do vedenia o 6 gólov. Záhoráci však nezložili zbrane a bojovným výkonom, ktorý podporovalo v hľadisku 450 divákov, sa po presnom zásahu Blaškovića v 50. minúte dotiahli na rozdiel dvoch gólov. Lenže skúsenejší súper nedovolil zápas zdramatizovať. Keď sa na strane domácich k nepremieňaniu vyložených šancí pridali aj technické chyby, Považská Bystrica si vedenie ustrážila a postúpila.

Hádzanárov HC Záhoráci Stupava/Malacky čaká od soboty 20. apríla boj o 5. až 8. miesto, v ktorom si zmerajú systémom doma-vonku sily so súpermi z Topoľčian, Nových Zámkov a ŠKP Bratislava. Prvý zápas odohrajú 20. apríla o 18.00 h na palubovke Topoľčian.

Záhoráci Stupava/Malacky 24:32 (15:17)

Zostava a góly Záhoráci Stupava/Malacky: J. Rybár, Velebný, Maslić – Burnazović 2, Valachovič 2 , Vasović 6/4, Ristić 3, Jánoš, Tóth, Žunić 3, Kovács 2, Konečný, Prevaj, Kurka 1, Blaškovič 2, D. Grich 3, tréner Bojan Ćirić, asistent trénera P. Stachovič, vedúci mužstva: B. Grich a M. Rybár.

Najviac gólov P. Bystrica: Štefina 7, Briatka 7/4, Živković 5/1, Ďuriš 4.

Sviatky posunú vývoz komunálneho odpadu o jeden deň

Nadchádzajúce štátne sviatky 1. mája (Sviatok práce) a 8. mája (Deň víťazstva nad fašizmom) tento…

Zobraziť celý článok
Šport
30. 4. 2024
Záhoráci v Bratislave stratili sľubný náskok

Hádzanári Stupavy a Malaciek Záhoráci v 2. kole nadstavby o 5. až 8. miesto opäť prehrali, keď…