23. 10. 2019
Začína sa rekonštrukcia Hlbokej ulice
Očakávaná kompletná rekonštrukcia Hlbokej ulice sa začína, mesto ukončilo tender na dodávateľa prác. V úseku od Duklianskych hrdinov po Hodžovu obnovia povrch cesty položením nového asfaltu a obyvatelia Rádku sa konečne dočkajú aj chodníka. Kompletne majú byť obnovené aj vjazdy do rodinných domov. „Nezabudlo sa ani na cyklistov, keď si mesto prvý raz otestuje aplikáciu červeného asfaltu pre cyklopruh, ktorý plánuje celoplošne používať na pripravované cyklotrasy. Veľký dôraz kladieme na celkový vzhľad ulice, ktorý dotvorí vzrastlá zeleň,“ povedal viceprimátor a zároveň poslanec 6. mestského obvodu Milan Ondrovič.
 
Vedenie radnice vyzdvihlo dohodu s Bratislavským samosprávnym krajom na rekonštrukcii parkovísk pred nemocnicou, ktorých zlý stav pretrvával roky. Ide tak o ďalší dôležitý zrekonštruovaný úsek v 6. mestskom obvode.
 
Aktuálne má vedenie mesta rokovať o možnostiach obnovy komunikácie aj v úseku od Hodžovej ulice po odpadový dvor na konci Hlbokej ulice. Tento úsek si však vyžaduje inú technológiu, keďže obnovovať by sa malo tiež podložie.
 

-red-/-otano-
Ďalšie
Voľný čas
Podujatia
18. 7. 2024
Modelárska šou už tento víkend

Prvé tohoročné letné stretnutie leteckých modelárov sa uskutoční už tento víkend (20. a 21. júla).…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
17. 7. 2024
Cyklotrasy: otázky verejnosti (3)

Náš seriál opravidlách cestnej premávky na cyklotrasách avich okolí pokračuje ďalším dielom. Znovu…

Zobraziť celý článok