22. 5. 2019
Záchytné parkovisko sa už stavia

Okolo Pezinskej ulice sa pohybujú stavebné mechanizmy a na mieste starej Píly je už čulý ruch – to sú neklamné znaky, že sa začala výstavba záchytného parkoviska. Prvým krokom je príprava a spevnenie podložia, súbežne s tým energetici pripravujú chráničku na káble vysokého napätia, ktoré je vedené cez areál. Zabezpečenie kabeláže je nevyhnutnou podmienkou na začatie vlastných prác.

Ako nás informoval zástupca dodávateľskej spoločnosti MBM-GROUP Jaroslav Macoszek, ani súčasné dažde neovplyvňujú harmonogram: „Práce budeme prispôsobovať počasiu. Na budúci týždeň začneme výkop kanalizácie. Pôjdeme postupne a opatrne: koľko potrubia položíme, toľko musíme zasypať.“

Projekt Zvýšenie kapacity prestupného terminálu IDS v meste Malacky prostredníctvom vybudovania záchytného parkoviska P&R je financovaný z Integrovaného regionálneho operačného programu v celkovej sume 818 548,82 €. Mesto Malacky projekt spolufinancuje vo výške 5 %, čo predstavuje sumu 43 081,52 €. Záchytné parkovisko by malo byť hotové v lete.

Text a foto: -lp-

 

Ďalšie
Spoločnosť
História
12. 4. 2024
Boli sme sa pozrieť na Enigmu z Malaciek

20. marca sa vBrne začala výstava, ktorej hlavnou hviezdou je stroj Enigma, pochádzajúci zleteckej…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Životné prostredie
12. 4. 2024
Na Mierovom námestí vyrastie prvá mestská lúka

Menej prachu, znižovanie teploty, zadržiavanie vlhkosti priamo na mieste amestské lúky ako…

Zobraziť celý článok