13. 11. 2013
Začala sa revitalizácia na Břeclavskej a 1. mája

Na jar tohto roka sme vás informovali o tom, že mesto získalo financie na projekt revitalizácie verejného priestranstva na uliciach Břeclavská a 1. mája. V tomto týždni dostáva projekt aj reálne kontúry. Na Ul. 1. mája sa začalo pracovať.

Zastarané zelené priestranstvo na sídlisku na Ul. 1. mája a parčík na Břeclavskej ulici dostanú teda novú podobu. Revitalizáciou vznikne nové estetické a bezpečné miesto, určené na relax a rekreačný šport. Obe priestranstvá sa prepoja a vznikne súvislý areál, kde si svoje nájdu všetky vekové kategórie. Pribudne ihrisko a cvičiace prvky pre deti i dospelých, lavičky a odpadkové koše,  prvky mestského mobiliáru a drobnej architektúry.

Zrekonštruovaná bude autobusová zastávka na Břeclavskej, okolo kaplnky vznikne zhromažďovacie miesto na pietne spomienky. Verejná zeleň bude doplnená, osvetlenie opravené. Vznikne tak estetický a bezpečný areál oddychových zón, relaxu a športového vyžitia v prírodnom prostredí takmer v centrálnej časti mesta. Bezbariérový vstup umožní využitie areálu aj hendikepovaným občanom.

Mesto podalo projekt v máji 2012. Financie sme získali cez Operačný program Bratislavský kraj. Ide o sumu 473 707,99 €, ktorá predstavuje celkové oprávnené náklady projektu. Mesto prispieva piatimi percentami, teda sumou 23 685,40 €. Projekt je spolufinancovaný Európskym fondom regionálneho rozvoja. Dokončenie sa predpokladá na jeseň budúceho roku.
 
Text: N. Slobodová/ M. Janotová, foto: N. Slobodová

Ďalšie
Šport
19. 6. 2024
Zo stolnotenisového Pezinka prišla dobrá správa

Naši mladší žiaci Martin Sloboda a Róbert Žáček vybojovali na majstrovstvách kraja v družstvách 2.…

Zobraziť celý článok
Šport
19. 6. 2024
Fantastický úspech ZŠ Štúrova

Na školských športových majstrovstvách Slovenska v Šamoríne vystúpili dievčatá vo vybíjanej aj…

Zobraziť celý článok