14. 5. 2018
Začal sa týždeň dopravnej výchovy
Mesto Malacky pripravilo týždeň dopravnej výchovy pre štvrté ročníky základných škôl. Oddnes do piatku (14. – 18. mája) je v areáli ZŠ Záhorácka rozložené mobilné dopravné ihrisko, ktoré postupne navštívia všetci malackí štvrtáci.
Dopravná výchova sa skladá z teoretickej a praktickej výučby s cieľom naučiť deti, ako sa bezpečne správať na cestách. V rámci teórie sa učia o dopravných značkách, reflexných prvkoch či potrebe ich nosenia a o správaní sa v premávke v rôznych modelových situáciách. Teoretické vedomosti si žiaci následne skúšajú na dopravnom ihrisku.
Dopravná výchova je prvým ročníkom projektu, ktorý sa bude opakovať každý rok vždy pre štvrtákov, aby sa naučili, ako správne reagovať v cestnej premávke. Je súčasťou projektu preventívnej činnosti, ktorú v Malackách zabezpečuje mestská polícia.
Mobilné dopravné ihrisko si však môžu vyskúšať nielen štvrtáci. V sobotu 26. mája počas osláv Dňa detí sa na ňom môžu dosýtosti pohrať všetky deti. Bude rozložené na parkovisku na Hviezdoslavovej ulici pri materskej škole. Ihrisko bolo súčasťou Dňa detí aj vlani, a bol oň medzi najmenšími obrovský záujem.

-nb-/-otano-
Ďalšie
Voľný čas
Spoločnosť
Celomestské podujatia
Kultúra
6. 12. 2023
Horí prvá sviečka na adventnom venci

Kostolom Nepoškvrneného počatia Panny Márie v Malackách sa vnedeľu 3. decembra niesli tóny…

Zobraziť celý článok
Bezpečnosť
Oznamy
4. 12. 2023
Plán činnosti vo vojenskom obvode na mesiac december 2023

ilustr. foto: www.mod.gov.sk Kompletné info na www.mosr.sk

Zobraziť celý článok