14. 5. 2018
Začal sa týždeň dopravnej výchovy
Mesto Malacky pripravilo týždeň dopravnej výchovy pre štvrté ročníky základných škôl. Oddnes do piatku (14. – 18. mája) je v areáli ZŠ Záhorácka rozložené mobilné dopravné ihrisko, ktoré postupne navštívia všetci malackí štvrtáci.
Dopravná výchova sa skladá z teoretickej a praktickej výučby s cieľom naučiť deti, ako sa bezpečne správať na cestách. V rámci teórie sa učia o dopravných značkách, reflexných prvkoch či potrebe ich nosenia a o správaní sa v premávke v rôznych modelových situáciách. Teoretické vedomosti si žiaci následne skúšajú na dopravnom ihrisku.
Dopravná výchova je prvým ročníkom projektu, ktorý sa bude opakovať každý rok vždy pre štvrtákov, aby sa naučili, ako správne reagovať v cestnej premávke. Je súčasťou projektu preventívnej činnosti, ktorú v Malackách zabezpečuje mestská polícia.
Mobilné dopravné ihrisko si však môžu vyskúšať nielen štvrtáci. V sobotu 26. mája počas osláv Dňa detí sa na ňom môžu dosýtosti pohrať všetky deti. Bude rozložené na parkovisku na Hviezdoslavovej ulici pri materskej škole. Ihrisko bolo súčasťou Dňa detí aj vlani, a bol oň medzi najmenšími obrovský záujem.

-nb-/-otano-
Ďalšie
Bezpečnosť
Oznamy
14. 6. 2024
Dnes o 12.00 h bude skúška sirén

V piatok 14. júna sa o 12.00 h na celom území Slovenska uskutoční preskúšanie varovnej siete sirén…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Rozvoj
13. 6. 2024
Podcast MALACKY NAHLAS - 7. diel

Vďaka dotácii vyše 1,5 milióna eur sa bude revitalizovať vnútroblok na Záhoráckej. Čo všetko to…

Zobraziť celý článok