17. 10. 2012
Za pani Teréziou Osuskou
Na sídle spoločnosti Termming v Malackách na Kollárovej ulici od pondelka visí čierna zástava. Nikomu z nás sa nechce veriť, že už nikdy nestretneme pani Teréziu Osuskú, ktorá malackú pobočku dlhé roky viedla sebe vlastným prísnym, ale chápavým a ústretovým spôsobom. Jej život sa skončil po krátkej intenzívnej chorobe v nedeľu 14. októbra a nás táto smutná správa zastihla nepripravených.

Každý, kto s pani Teréziou Osuskou prišiel do styku, pamätá si ju ako ženu činu – priamu, praktickú, ochotnú hľadať riešenia a najmä férovú. Často spolupracovala s mestom, niekoľko rokov aj ako členka finančnej komisie mestského zastupiteľstva. Za spoločnosť pravidelne odberala pre zamestnancov a partnerov mestský kalendár a keď sa jej na našej práci niečo páčilo, neváhala zdvihnúť telefón a pochváliť, čo je dnes naozaj vzácne a zriedkavé.

Pani Terka Osuská odišla nenápadne – rovnako ako vždy žila. Ctila si prácu a povinnosť, a preto bol každý v súvislosti s ňou presvedčený, že ona vždy všetko vyrieši, zvládne, že problémy nebudú… Určite boli, len o nich nehovorila, nikoho nimi neobťažovala – a to si žiada daň. S úctou sa lúčime so vzácnou a silnou ženou, ktorá nikdy nesklonila hlavu. Posledná rozlúčka s ňou sa uskutoční v piatok 19. 10. o 15.00 h na novom cintoríne.

T. Búbelová; Foto: -gk-/-otano-   
Ďalšie
Spoločnosť
Podujatia
Oznamy
19. 4. 2024
Bezplatné právne poradenstvo pre všetkých

Slovenská advokátska komora pri príležitosti Dňa advokácie pripravuje bezplatné právne poradenstvo…

Zobraziť celý článok
Šport
19. 4. 2024
Malí futbalisti na medzinárodnom turnaji

V nedeľu 14. apríla sa malí futbalisti zprípravky Žolíka Malacky zúčastnili na medzinárodnom…

Zobraziť celý článok