17. 10. 2012
Za pani Teréziou Osuskou
Na sídle spoločnosti Termming v Malackách na Kollárovej ulici od pondelka visí čierna zástava. Nikomu z nás sa nechce veriť, že už nikdy nestretneme pani Teréziu Osuskú, ktorá malackú pobočku dlhé roky viedla sebe vlastným prísnym, ale chápavým a ústretovým spôsobom. Jej život sa skončil po krátkej intenzívnej chorobe v nedeľu 14. októbra a nás táto smutná správa zastihla nepripravených.

Každý, kto s pani Teréziou Osuskou prišiel do styku, pamätá si ju ako ženu činu – priamu, praktickú, ochotnú hľadať riešenia a najmä férovú. Často spolupracovala s mestom, niekoľko rokov aj ako členka finančnej komisie mestského zastupiteľstva. Za spoločnosť pravidelne odberala pre zamestnancov a partnerov mestský kalendár a keď sa jej na našej práci niečo páčilo, neváhala zdvihnúť telefón a pochváliť, čo je dnes naozaj vzácne a zriedkavé.

Pani Terka Osuská odišla nenápadne – rovnako ako vždy žila. Ctila si prácu a povinnosť, a preto bol každý v súvislosti s ňou presvedčený, že ona vždy všetko vyrieši, zvládne, že problémy nebudú… Určite boli, len o nich nehovorila, nikoho nimi neobťažovala – a to si žiada daň. S úctou sa lúčime so vzácnou a silnou ženou, ktorá nikdy nesklonila hlavu. Posledná rozlúčka s ňou sa uskutoční v piatok 19. 10. o 15.00 h na novom cintoríne.

T. Búbelová; Foto: -gk-/-otano-   
Ďalšie
Samospráva
2. 2. 2023
Voľné pracovné miesto: samostatný odborný referent verejného obstarávania

Mesto Malacky informuje o voľnom pracovnom mieste na Mestskom úrade Malacky. Názov…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Mestská polícia
2. 2. 2023
Výberové konanie: vedúci Oddelenia preventívnych aktivít Mestskej polície…

       Mesto Malacky vyhlasuje výberové konanie na obsadenie…

Zobraziť celý článok