22. 11. 2007
Za obeť padlo srnčie mláďa

Vo štvrtok MsP riešila prípad porušenia VZN o voľnom pohybe psa zo strany majiteľky ročného bieleho labradora, ktorý sa počas prechádzky v Zámockom parku nekontrolovane odtrhol z vôdzky, keď v blízkosti zavetril srnčie mláďa. Pes sa majiteľke vytrhol a keďže nemal náhubok, zaútočil na zviera a vážne ho zranil.

Mladá srnka zostala bez pohybu ležať na Sadovej ulici. „Pes sa srnke zahryzol do chrbta a prehryzol jej chrbticu. Zviera ochrnulo a nedalo sa mu pomôcť inak ako ukončiť jeho trápenie smrtiacou injekciou,“ skonštatoval privolaný veterinár MVDr. F. Ondriska. MsP vyriešila prípad blokovou pokutou. Šokovaná majiteľka psa ochotne zaplatila, no zostala konaním svojho psa zaskočená.

„Pes sa doteraz prejavoval ako hravý, priateľský a spoločenský,“ sotva sa zmohla na slovo mladá žena, ktorá vzápätí dodala, že už s ním nikdy cez Zámocký park nepôjde. Nie 200 Sk pokuty, ale šok z nevyspytateľného správania psa, o ktorom si myslíme, že ho poznáme, možno bude poučením aj pre ostatných psičkárov.      
 

Ďalšie
Mestská polícia
Práca
Oznamy
3. 2. 2023
Mestská polícia Malacky prijme príslušníka

Mesto Malacky vyhlasuje prijímacie konanie na obsadenie miesta – príslušník Mestskej polície…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Spoločnosť
2. 2. 2023
Karnevalová paráda v Cvečku

Novučičké priestory Komunitného centra pri Cvč privítali v piatok 27. januára všetky…

Zobraziť celý článok