22. 11. 2007
Za obeť padlo srnčie mláďa

Vo štvrtok MsP riešila prípad porušenia VZN o voľnom pohybe psa zo strany majiteľky ročného bieleho labradora, ktorý sa počas prechádzky v Zámockom parku nekontrolovane odtrhol z vôdzky, keď v blízkosti zavetril srnčie mláďa. Pes sa majiteľke vytrhol a keďže nemal náhubok, zaútočil na zviera a vážne ho zranil.

Mladá srnka zostala bez pohybu ležať na Sadovej ulici. „Pes sa srnke zahryzol do chrbta a prehryzol jej chrbticu. Zviera ochrnulo a nedalo sa mu pomôcť inak ako ukončiť jeho trápenie smrtiacou injekciou,“ skonštatoval privolaný veterinár MVDr. F. Ondriska. MsP vyriešila prípad blokovou pokutou. Šokovaná majiteľka psa ochotne zaplatila, no zostala konaním svojho psa zaskočená.

„Pes sa doteraz prejavoval ako hravý, priateľský a spoločenský,“ sotva sa zmohla na slovo mladá žena, ktorá vzápätí dodala, že už s ním nikdy cez Zámocký park nepôjde. Nie 200 Sk pokuty, ale šok z nevyspytateľného správania psa, o ktorom si myslíme, že ho poznáme, možno bude poučením aj pre ostatných psičkárov.      
 

Ďalšie
Šport
28. 2. 2024
Žiačky hádzanárky obstáli v medzinárodnej konkurencii

Staršie imladšie žiačky spojeného družstva Strojár Malacky/ŠKH Rohožník sa zúčastnili na…

Zobraziť celý článok
Životné prostredie
28. 2. 2024
Strom roka dostal ošetrenie

Počas februára sme hlasovali vankete Európsky strom roka 2024 za náš dub zo Zámockého parku.…

Zobraziť celý článok