27. 8. 2021
Výstup na Vysokú opäť aj so spomienkou na Zuzku

       Horúce počasie ani epidemiologická situácia neodradili účastníkov 14. ročníka Záhoráckeho výstupu na Vysokú. I keď objednaným autobusom ich z Malaciek cestovalo menej ako inokedy (väčšina prišla na začiatok výstupu na Vývrat vlastnými autami), napokon sa na podujatí zúčastnilo 54 turistov rôzneho veku. Výstup organizovali Komisia pre šport a mládež MsZ, Centrum voľného času Malacky, Mestské centrum kultúry Malacky a miestny odbor Matice slovenskej v Malackách.

         Hoci meteorológovia vydali výstrahu pred horúcim počasím, pod stromami na Vysokej bolo pomerne príjemné letné počasie a k pohode prispela i dobrá nálada účastníkov. Na vrchole Vysokej (754 m) po krátkom posedení nasledovalo tradičné fotografovanie, rozdávanie účastníckych kartičiek a zápis do vrcholovej knihy. Účastníci položili symbolickú kytičku a držali minútu ticha pri pamätnej tabuľke Zuzke Krajčírikovej, na ktorej pamiatku sa výstup koná. Na výstupe sa zúčastnila aj Zuzkina mamička. Zuzka Krajčíriková milovala hory, najmä Malé Karpaty. Jej mladý život sa tragicky skončil práve v horách.

Súčasťou zostupu vždy býva posedenie pri vatre. Vzhľadom na sucho a nebezpečenstvo požiarov sa tentoraz oheň nezapaľoval. Turisti sa osviežili čistou pramenitou vodou z Malých Karpát a pri rozlúčke sa všetci zhodli na tom, že o rok – ak budú zdraví – sa určite stretnú na jubilejnom 15. ročníku.

Text: A. Pašteka, foto: Š. Sopóci

 

Ďalšie
Oznamy
Voľby
4. 3. 2024
Voľby prezidenta 2024: Dôležité dátumy

sobota 23. marec 7.00 – 22.00 h 1. kolo sobota 6. apríl, 7.00 – 22.00 h prípadné 2. kolo…

Zobraziť celý článok
Oznamy
Voľby
4. 3. 2024
Voľby prezidenta 2024: Ste v zozname voličov?

Občania (voliči) majú možnosť overiť si, či sú zapísaní v stálom zozname voličov a či sú údaje o…

Zobraziť celý článok