25. 2. 2020
Výstavba telocvične na Dérerke sa rozbehla

Mierne vonkajšie teploty sú priaznivé pre stavebné práce, vďaka čomu výstavba novej telocvične v areáli Základnej školy Dr. J. Dérera napreduje. Sumou 150 tisíc € na ňu prispelo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky. Priebeh prác si osobne prišla pozrieť štátna tajomníčka rezortu Oľga Nachtmannová.

Nová telocvičňa vyrastá v priestore medzi starou a múrom susediacej cirkevnej školy. Stará školská telocvičňa už dlhodobo nepostačuje kapacitne ani vybavením. O potrebe rozšírenia kapacít na výučbu telesnej výchovy sa hovorilo už dlhší čas. „Z toho, čo som videla, mám veľmi dobrý dojem. Je to vysoko nadpriemerná stavba na slovenské pomery, zodpovedajúca 21. storočiu,“ zhodnotila O. Nachtmannová.

Okrem základov a betónovej dosky je už hotová aj hrubá stavba šatní. Onedlho sa začnú robiť vnútorné práce v šatniach (voda, elektrické rozvody) a tzv. sendvičovými panelmi sa začnú skladať bočnice telocvične. Štátna tajomníčka neskrývala spokojnosť a dotáciu z ministerstva školstva považuje za dobrú investíciu: „Som veľmi rada, že sa to podarilo. Táto škola má dobré meno, a preto si deti zaslúžia nielen kvalitne vybavené učebne, ale v duchu antickej kalokagatie, teda rovnováhy tela a ducha, aj špičkovú telocvičňu. Na základných školách sa predsa tvorí všestranný základ pre deti do života.“

Telocvičňa bude mať plochu ihriska 24 x 12 metrov, profesionálny povrch taraflex a kvalitnú vzduchotechniku. Ak všetko dobre pôjde a výstavba sa vyhne prípadným neočakávaným komplikáciám,  mohla by byť otvorená ešte v tomto školskom roku.

Projekt je financovaný z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.  


Text: Ľ. Pilzová, foto: L. Wernerová

Ďalšie
Spoločnosť
21. 3. 2023
Farebný deň

21. marec je Svetovým dňom Downovho syndrómu. Ľudia si vtento deň obliekajú ponožky rôznych…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Školstvo
21. 3. 2023
Zápis do 1. ročníka základných škôl

Mesto Malacky a riaditeľstvá základných škôl v Malackách oznamujú, že zápis na plnenie…

Zobraziť celý článok