13. 11. 2008
Výstavba priemyselného parku Eurovalley pokračuje

Výstavba priemyselného parku Eurovalley, ktorý by sa mal rozprestierať od Veľkých Levár cez Malacky po Plavecký Štvrtok, pokračuje podľa plánu. Pre agentúru SITA to potvrdil hovorca developerskej spoločnosti HB Reavis Roman Karabelli. Pre investorov je v súčasnosti pripravené územie s rozlohou 150 hektárov. Dané územie, ktoré bolo pôvodne lesnou pôdou, je už odlesnené, terén je upravený. Vybudovaná je tiež infraštruktúra v areáli, dažďová kanalizácia ako aj všetky prípojky.

“Aktuálne tu investori budujú golfové ihrisko a obchodné centrum,” povedal Karabelli. Golfový areál s rozlohou 65 ha s 18- jamkovým ihriskom a deväťjamkovým tréningovým ihriskom by mal byť hotový v roku 2009, nákupné centrum na ploche 50 000 metrov štvorcových by malo byť dokončené v roku 2010. Zmluvu už podpísala aj spoločnosť BASF, výrobný podnik by mala začať stavať na budúci rok. Výstavba celého priemyselného parku sa odhaduje na niekoľko rokov. V súčasnosti jeho náklady známe nie sú, podľa Karabelliho sa však dá hovoriť o miliardách korún.

Budúci priemyselný park Eurovalley bude tvoriť päť zón. V zóne A v okolí Veľkých Levár by sa mala nachádzať stredne ťažká výroba na ploche 140 ha a obytná zóna s rozlohou 34 ha. Smerom na Malacky bude zóna B s rozlohou 84 ha pre hi-tech. V okolí Malaciek bude zasa zóna C s rozlohou 88 ha pre ľahkú výrobu, logistiku a služby a zóna D s obytnou zónou na ploche 40 ha a zóna pre relax s golfovým ihriskom na ploche 101 ha. Posledná zóna E sa bude nachádzať v okolí Plaveckého Štvrtka, územie s rozlohou 33 ha je určené na logistiku.

Spoločnosť Eurovalley vytvorili obce a mestá v okolí plánovaného parku. V roku 2002 bolo územie na základe rozhodnutia vlády určené ako oblasť pre vybudovanie priemyselno-technologického parku. V roku 2003 bol vypracovaný územný plán zóny. V roku 2004 vstúpila do projektu developerská spoločnosť HB Reavis. V nasledujúcich štyroch rokoch investovala okolo 300 mil. korún (9 958 176 €). Pozemky boli vyňaté z pôdneho a lesného fondu, vypracovali sa podklady pre stavebné povolenia a územie sa pripravilo na výstavbu. Mesto Malacky okrem toho získalo od štátu a z eurofondov okolo 310 mil. korún (10 290 115 €) na výstavbu súvisiacej infraštruktúry tak, aby sa minimalizoval vplyv cestnej dopravy z parku na obývané aglomerácie.

Zdroj: SITA, 9. 11. 2008

 

Ďalšie
Šport
12. 6. 2024
Patrik Koch si zahral NHL, v zámorí zostáva

Hokejového obrancu a rodáka z Malaciek Patrika Kocha čaká sťahovanie. Jeho klub Arizona Coyotes,…

Zobraziť celý článok
Služby
Oznamy
11. 6. 2024
Zberný dvor na Partizánskej bude zatvorený

Od piatku 14. júna do stredy 19. júna bude zberný dvor na Partizánskej ul. ZATVORENÝ.V prípade…

Zobraziť celý článok