14. 10. 2013
Výstava pre veľký úspech predĺžená

Výstava makiet malackých budov, ktorá je v kaštieli od 19. septembra, prilákala množstvo návštevníkov z radov detí i dospelých. Pre tento veľký úspech preto výstavu predlžujeme až do konca októbra.
 
Výstava s názvom Z vtáčej perspektívy k detailu vám doslova ukáže naše mesto z vtáčej perspektívy, ale zároveň aj z detailu. Vystavené totiž sú letecké fotografie mesta a makety malackých budov, ako napríklad železničnej stanice, kostola či kaštieľa.

Autorom makiet je 17-ročný Marcel Jurkovič: „Všetko sa začalo asi pred dvomi rokmi, keď mi napadlo, že si postavím maketu železničnej stanice, keďže tam čakám skoro každý deň na vlak. Pokračoval som v stavbe panelákov na Mierovom námestí, kde bývam. Neskôr som vyrobil makety ZŠ Dr. J. Dérera, kostolov, synagógy a iných dominánt Malaciek.“

Makety sú väčšinou z kartónu.  Stavba jednej makety zaberie Marcelovi približne  jeden až dva dni. „Najviac mi dal zabrať asi františkánsky kostol. V budúcnosti sa chystám takto oživiť stavby, ktoré padli za obeť výstavbe, ako napríklad malý kaštieľ či bývalé CVeČko,“ hovorí Marcel.

Výstavu makiet dopĺňajú letecké fotografie mesta zhotovené počas tohto leta. Ide tak o zaujímavú kombináciu dvoch rozdielnych pohľadov na mesto.

Otváracie hodiny:
št, pia: 16.30 – 18.00 h
so, ne: 15.00 – 17.00 h
V iných časoch sa môžete objednať na t. č.: 034/772 23 87.

– text: mija, foto: otano –

makety

Ďalšie
Šport
Voľný čas
17. 7. 2024
Cyklotrasy: otázky verejnosti (3)

Náš seriál opravidlách cestnej premávky na cyklotrasách avich okolí pokračuje ďalším dielom. Znovu…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
17. 7. 2024
Klub vodných športov Ocean s kvalifikáciami na majstrovstvá SR

Jarnú časť sezóny ukončil Klub vodných športov Ocean úspešnou kvalifikáciou na majstrovstvá SR…

Zobraziť celý článok