24. 10. 2013
Výstava makiet malackých budov - posledná možnosť

Výstava makiet malackých budov sa chýli ku koncu. Ak ste ju ešte nevideli, poponáhľajte sa, máte už len pár dní. Posledný krát ju môžete zhliadnuť v nedeľu 27. októbra. Potom do konca mesiaca bude prístupná už len školám.

Výstava je v kaštieli od 19. septembra, pôvodne sa mala skončiť 13. októbra. Prilákala však množstvo návštevníkov z radov detí i dospelých, a preto sme ju predĺžili do konca októbra.
 
Výstava s názvom Z vtáčej perspektívy k detailu vám doslova ukáže naše mesto z vtáčej perspektívy, ale zároveň aj z detailu. Vystavené totiž sú letecké fotografie mesta a makety malackých budov, ako napríklad železničnej stanice, kostola či kaštieľa.

Autorom makiet je 17-ročný Marcel Jurkovič: „Všetko sa začalo asi pred dvomi rokmi, keď mi napadlo, že si postavím maketu železničnej stanice, keďže tam čakám skoro každý deň na vlak. Pokračoval som v stavbe panelákov na Mierovom námestí, kde bývam. Neskôr som vyrobil makety ZŠ Dr. J. Dérera, kostolov, synagógy a iných dominánt Malaciek.“

Makety sú väčšinou z kartónu.  Stavba jednej makety zaberie Marcelovi približne  jeden až dva dni. „Najviac mi dal zabrať asi františkánsky kostol. V budúcnosti sa chystám takto oživiť stavby, ktoré padli za obeť výstavbe, ako napríklad malý kaštieľ či bývalé CVeČko,“ hovorí Marcel.

Výstavu makiet dopĺňajú letecké fotografie mesta zhotovené počas tohto leta. Ide tak o zaujímavú kombináciu dvoch rozdielnych pohľadov na mesto.

Otváracie hodiny:
št, pia: 16.30 – 18.00 h
so, ne: 15.00 – 17.00 h
V iných časoch sa môžete objednať na t. č.: 034/772 23 87.

Fotografie z výstavy

– text: mija, foto: otano –

makety

Ďalšie
Oznamy
Voľby
29. 5. 2024
Hlasovanie do prenosnej volebnej schránky -Voľby do Európskeho parlamentu 2024

Volič, ktorý sa v deň konania volieb nemôže dostaviť do volebnej miestnosti zo závažných, najmä…

Zobraziť celý článok
Šport
Spoločnosť
Školstvo
28. 5. 2024
Športové hry malackej mládeže 2024 - propozície

Vpiatok 31. mája sa vmalackých školách uskutoční tradičné podujatie Športové hry malackej mládeže.…

Zobraziť celý článok