23. 5. 2013
Vyšiel Malacký hlas č. 10

Ktoré obchody s potravinami v Malackách sú čisté a ktoré majú s hygienou problémy? Pozreli sme sa na mapu potravinových kontrol. Od začiatku roka ich bolo v našom meste 48. Viete, na čo sa Malačania najčastejšie sťažujú? Prečítajte si článok na strane 3 o sťažnostiach a petíciách za uplynulý rok. Štatistika ukazuje, že ich bolo 32.

Beh oslobodenia je čoraz populárnejší. Počet účastníkov sa zvyšuje, rekord z roku 1992 je však stále neprekonaný. Nádej je ale veľká, beh totiž láka najmä novú mladú generáciu. 

Vonku sa to pekne zelená a tak sme sa pozreli aj na túto tému. Zhodnotili sme akciu Vyčisti si svoje okolie a v Tekose sme sa boli pozrieť na novú kosačku trávy. Nevynechali sme ani sadenie krásnych letných kvetín a potešila nás správa od polície o tom, že dolapili vandala ničiaceho zeleň v našom meste.

V poslednom čísle Malackého hlasu sme písali o projekte na rozvoj rekreačnej plavby po rieke Morava. Kým sa projekt stane realitou však ešte pretečie veľa vody. Po Morave sa ale dá plaviť už dnes, čaro vodnej turistiky môžete okúsiť aj s občianskym združením Albatros plus.

Prajeme vám príjemné čítanie! A nezabudnite, na emailovej adrese malackyhlas@malacky.sk nás poteší každý námet na článok.

– redakcia MH – 

Malacký hlas v elektronickej podobe: Malacký hlas č. 10/2013

Ďalšie
Šport
5. 6. 2023
Boris Bojanovský je tretíkrát majstrom SR 

Basketbalová extraliga má za sebou sezónu 2022/2023. Siedmy finálový zápas v pondelok 29. mája…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
1. 6. 2023
Verejnosť proti humanitárnemu centru

Na rokovanie mestského zastupiteľstva 30. mája prišli obyvatelia mesta vo vyššom počte než obvykle…

Zobraziť celý článok