24. 5. 2014
Volíme zástupcov do Európskeho parlamentu

V sobotu 24. mája Slovensko volí svojich zástupcov do Európskeho parlamentu. Ide o druhé najväčšie voľby na svete, v ktorých o novom zložení  751-členného EP rozhoduje počas niekoľkých dní 400 miliónov Európanov zo všetkých členských krajín Európskej únie.

Na Slovensku voliči dnes rozhodujú o tom, ktorých 13 nových slovenských europoslancov bude reprezentovať záujmy našej krajiny na európskej pôde v nasledujúcich piatich rokoch. Môžu si vyberať spomedzi 29 politických strán a koalícií, pričom na kandidátnych listinách je zapísaných 333 záujemcov o poslanecké kreslá.

Mesto Malacky je rozdelené na dvanásť volebných okrskov. Do zoznamu voličov je zapísaných 15 372 voličov a do určeného času bolo vydaných 41 volebných preukazov pre tých Malačanov, ktorí sa v čase konania volieb nachádzajú mimo miesta svojho trvalého bydliska.

Počas prvých troch hodín bola volebná účasť v Malackách veľmi nízka, volebné okrsky zväčša zívali prázdnotou a len sem-tam sa ukázali nejakí voliči… Svoje volebné právo v rámci Európy môžeme uplatniť do 22.00 h, keď sa volebné miestnosti zatvoria.

Text, foto: T. Búbelová 

Ďalšie
Práca
Oznamy
17. 5. 2024
Voľné pracovné miesto na MsÚ: samostatný odborný referent územného plánovania

Mesto Malacky informuje o voľnom pracovnom mieste na Mestskom úrade Malacky s názvom: Samostatný…

Zobraziť celý článok
Školstvo
Práca
Oznamy
16. 5. 2024
Štyri voľné pracovné miesta v materskej škole

Materská škola, Jána Kollára 896, 901 01 Malacky, informuje o štyroch voľných pracovných miestach.…

Zobraziť celý článok