11. 11. 2019
Volek a Zálesňáková sú majstrami kraja v atletike

Jedným z vrcholov atletickej sezóny najmladšieho žiactva boli Majstrovstvá kraja v atletike, ktoré sa uskutočnili na atletickom štadióne prof. Kuchena v Bratislave. Atléti s ročníkom nar. 2008 a mladší bojovali o 14 majstrovských titulov, pričom každý pretekár mohol nastúpiť najviac v dvoch individuálnych disciplínach a v štafete. Na podujatí mal zastúpenie aj Atletický klub AC Malacky, ktorý sa s medailovou bilanciou (4 – 3 – 1) stal najúspešnejším  spomedzi všetkých zúčastnených oddielov.

Trojnásobným majstrom bratislavského kraja v atletike najmladších žiakov sa stal Teodor Volek, ktorý zvíťazil v disciplínach 60 a 300 m. Tretí triumf zaznamenal spoločne so Šimonom Nehybom, Jurajom Hlaváčom a Alexom Houndjom v štafete na 4 x 60 m a so ziskom troch zlatých medailí bol najúspešnejším účastníkom celej súťaže. Majsterkou kraja sa stala aj Hana Zálesňáková, ktorá zvíťazila v najkratšom šprinte najmladších žiačok. Darilo sa jej aj v behu na 150 m, v ktorom vybojovala striebro. Na druhom mieste finišovala aj Regina Slezáková v behu na 300 m a kvarteto najmladších žiačok AC Malacky na 4 x 60 m, v zložení Michaela Kováčiková, Lea Pauková, Regina Slezáková a Hana Zálesňáková. Jediný bronz pridal v hode kriketovou loptičkou Alex Houndjo.

Najmladšie žiactvo nemá v atletike na Slovensku svoje Majstrovstvá republiky a aj preto bola účasť na Majstrovstvách kraja dobrou príležitosťou porovnať sa aspoň na úrovni regiónu. Dosiahnuté výkony našich zástupcov sú pozitívnym prísľubom do ich ďalšej športovej perspektívy a zárukou, že sa o osud malackej atletiky na nejaký čas nemusíme obávať.

Z výsledkov:

Žiaci

60 m
1. Volek Teodor (AC Malacky) – 8,85 sek.

150 m
1. Ďuriš Martin (Naša atletika Bratislava) – 23,16 sek.
…4. Hlaváč Juraj (AC Malacky) – 24,76 sek.
…5. Houndjo Alex (AC Malacky) – 24,95 sek.

300 m

1. Volek Teodor (AC Malacky) – 46,70 sek.

Hod kriketovou loptičkou
1. Ďuriš Martin (Naša atletika Bratislava) – 42,70 m
…3. Houndjo Alex (AC Malacky) – 36,15 m

4 x 60 m
1. AC Malacky (Nehyba, Hlaváč, Houndjo, Volek) – 37,41 sek.

Žiačky

60 m

1. Zálesňáková Hana (AC Malacky) – 9,20 sek.
…7. Slezáková Regina (AC Malacky) – 9,91 sek.
…8. Pauková Lea (AC Malacky) – 9,92 sek.
…16. Kováčiková Michaela (AC Malacky) – 10,52 sek.
…22. Habová Vanda (AC Malacky) – 10,76 sek.

150 m
1. Dinková Emma (AK Inter-SC Bratislava) – 22,72 sek.
2. Zálesňáková Hana (AC Malacky) – 22,78 sek.
…8. Kováčiková Michaela (AC Malacky) – 26,46 sek.

300 m

1. Gräffingerová Hana (AK Run For Fun Petržalka Bratislava) – 53,67 sek.
2. Slezáková Regina (AC Malacky) – 55,40 sek.
…5. Pauková Lea (AC Malacky) – 58,24 sek.

600 m
1. Rončkevičová Radka (Deti v pohybe Šamorín) – 2:01,28 min.
…6. Habová Vanda (AC Malacky) – 2:20,75 min.

4 x 60 m
1. Atletika ŠPORT HROU Bratislava (Kňažeková, Raticová, Psársky, Liptajová) – 37,32 sek.
2. AC Malacky (Kováčiková, Pauková, Slezáková, Zálesňáková) – 38,81 sek.

Petr Filip

Ďalšie
Šport
22. 10. 2024
Malačania sa stále držia čela, zvládli nervák vo Veľkých Ludinciach

Futbalisti FC Žolík Malacky zvíťazili v 13. kole 3. ligy Západ na ihrisku TJ Družstevník Veľké…