25. 2. 2022
Vojna na Ukrajine: ako môžete pomôcť  • Slovensko-ukrajinská humanitárna organizácia Sme spoluCeloštátne médiá a Polícia SR spísali zoznam pokynov, ako by sa mali bežní ľudia zachovať v aktuálnej situácii, keď je u nášho východného suseda vojna. 
  • Zostaňte pokojní. Najbližšie obdobie bude ťažké pre každého, buďte trpezliví a dobrí k svojmu okoliu.
  • Ak poznáte nejakých Ukrajincov a Ukrajinky, napíšte im alebo zavolajte, vyjadrite im podporu a spýtajte sa, či im môžete nejako pomôcť. Potrebujú vedieť, že nie sú sami.
  • Objavuje sa množstvo falošných správ a dezinformácií vrátane dramatických falošných videí a fotografií. Nešírte nič, čo nemáte z overeného zdroja. Rozprávajte sa s ľuďmi vo svojom okolí o konflikte a odporučte im seriózne zdroje informácií. Okrem slovenských médií správy priamo z Kyjeva v angličtine ponúka napríklad Kyiv Independent, nezávislými médiami v Rusku sú napríklad Novaja Gazeta a Dožď
  • Dajte slovenským politikom vedieť, že mier a životy ľudí sú pre vás dôležitejšie ako vlastné pohodlie. Požadujte sankcie proti Rusku, aj keby to malo mať určité ekonomické dôsledky pre Slovensko. 

-red-/Denník N 

Ďalšie
Šport
23. 4. 2024
Záhoráci vstúpili do bojov o 5. miesto prehrou

Hádzanári Stupavy a Malaciek Záhoráci sa po vypadnutí vo štvrťfinále play off predstavia v skupine…

Zobraziť celý článok
Šport
22. 4. 2024
V Šali to nevyšlo, Malačania zlomení v druhom polčase

V Šali to nevyšlo, Malačania zlomení v druhom polčase Futbalisti FC Žolík Malacky prehrali v 23…

Zobraziť celý článok