4. 3. 2020
Vodní motoristi bilancovali uplynulú sezónu

Najstaršou organizáciou vodných motoristov v našom meste je Benzinol Team OVM. Venuje sa predovšetkým mládeži, ale aktívnym pretekárom je stále i jeho predseda Emil Jung. Vodní motoristi sa vlani zúčastňovali na pretekoch v rámci majstrovstiev Slovenska v Piešťanoch, Adamove, Komárne, Čunove a Radvani.

V triede Delfín skončila na konečnom 3. mieste Elizabeth Maďaričová, medzi mladšími žiakmi patrilo 3. miesto Kristiánovi Maďaričovi, štvrté Vivien Maďaričovej a piate Adriánovi Maďaričovi. Katka Trojáková skončila medzi staršími žiakmi na 3. mieste.

V súťaži o Slovenský pohár FORMULA FUTURE obsadili E. Maďaričová, K. Maďarič a K. Trojáková zhodne tretie miesta. Emil Jung sa umiestnil v triede 500 Veterán na 4. mieste na Slovensku a bol zaradený do siene slávy Slovenského zväzu vodného motorizmu. Pán Jung sa pripravuje na svoju už 60. pretekársku sezónu.

V minulom roku usporiadal Oddiel vodného motorizmu  (OVM) ďalší ročník pretekov o Pohár primátora mesta v Adamove. Z členov OVM sa najviac darilo 16-ročnej K. Trojákovej (3. miesto), ktorá sa bude spolu s Alexom Vejmelkom pripravovať na majstrovstvá sveta mládeže. Tie sa uskutočnia v auguste 2020 v Portugalsku. Samozrejme, i v tomto roku chcú malackí vodní motoristi opäť zorganizovať preteky mládeže o Putovný pohár primátora mesta Malacky.

Text: A. Pašteka, foto: M. Sedlák

22. 10. 2024
Malačania sa stále držia čela, zvládli nervák vo Veľkých Ludinciach

Futbalisti FC Žolík Malacky zvíťazili v 13. kole 3. ligy Západ na ihrisku TJ Družstevník Veľké…