4. 3. 2020
Vodní motoristi bilancovali uplynulú sezónu

Najstaršou organizáciou vodných motoristov v našom meste je Benzinol Team OVM. Venuje sa predovšetkým mládeži, ale aktívnym pretekárom je stále i jeho predseda Emil Jung. Vodní motoristi sa vlani zúčastňovali na pretekoch v rámci majstrovstiev Slovenska v Piešťanoch, Adamove, Komárne, Čunove a Radvani.

V triede Delfín skončila na konečnom 3. mieste Elizabeth Maďaričová, medzi mladšími žiakmi patrilo 3. miesto Kristiánovi Maďaričovi, štvrté Vivien Maďaričovej a piate Adriánovi Maďaričovi. Katka Trojáková skončila medzi staršími žiakmi na 3. mieste.

V súťaži o Slovenský pohár FORMULA FUTURE obsadili E. Maďaričová, K. Maďarič a K. Trojáková zhodne tretie miesta. Emil Jung sa umiestnil v triede 500 Veterán na 4. mieste na Slovensku a bol zaradený do siene slávy Slovenského zväzu vodného motorizmu. Pán Jung sa pripravuje na svoju už 60. pretekársku sezónu.

V minulom roku usporiadal Oddiel vodného motorizmu  (OVM) ďalší ročník pretekov o Pohár primátora mesta v Adamove. Z členov OVM sa najviac darilo 16-ročnej K. Trojákovej (3. miesto), ktorá sa bude spolu s Alexom Vejmelkom pripravovať na majstrovstvá sveta mládeže. Tie sa uskutočnia v auguste 2020 v Portugalsku. Samozrejme, i v tomto roku chcú malackí vodní motoristi opäť zorganizovať preteky mládeže o Putovný pohár primátora mesta Malacky.

Text: A. Pašteka, foto: M. Sedlák


Ďalšie
Spoločnosť
21. 3. 2023
Farebný deň

21. marec je Svetovým dňom Downovho syndrómu. Ľudia si vtento deň obliekajú ponožky rôznych…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Školstvo
21. 3. 2023
Zápis do 1. ročníka základných škôl

Mesto Malacky a riaditeľstvá základných škôl v Malackách oznamujú, že zápis na plnenie…

Zobraziť celý článok