17. 2. 2021
Vodní motoristi bilancovali sezónu
Aká bola uplynulá sezóna z pohľadu malackých vodných motoristov? Tak ako pre všetky športy, náročná. Napriek pandémii sa niekoľko súťaží podarilo zorganizovať, a treba povedať, že naši vodní motoristi sa nestratili.

Mladí Malačania sa zapojili do pretekov v kategórii Formula Future v rámci majstrovstiev Slovenska, ktoré sa konali v Piešťanoch, Komárne a na „domácej vode“ v Adamove. V prvej desiatke účastníkov boli traja členovia oddielu, Elizabeth Maďaričová, Vivien Maďarovičová a Kristián Maďarič. Najviac sa darilo Vivien, ktorá skončila na peknom 3. mieste.
Traja Maďarovičovci – Vivien, Adrián a Elizabeth – súťažili v kategórii mladších žiakov aj o Slovenský pohár. Najlepšie sa opäť umiestnila Vivien, ktorej patrila v celkovom hodnotení bronzová priečka. Vo vekovej kategórii starších žiakov obsadila Katarína Trojáková 4. miesto a Kristián Maďarič bol siedmy.
Predseda klubu, mládežnícky tréner a majster športu Emil Jung, štartoval na majstrovstvách Slovenska dospelých v kategórii Formula 500 V, kde obsadil 4. miesto.
Oddiel vodného motorizmu Benzinol Team v Malackách tvorí prevažne mládež. Patrí medzi tie menšie na Slovensku, no i tak sa mu podarilo v júli 2020 usporiadať II. kolo Slovenského pohára mládeže FF v Adamove. Podujatie by malo mať pokračovanie i v tomto roku, podľa predpokladov v júni. Vodným motoristom držíme palce do novej súťažnej sezóny!

Text: A. Pašteka, foto: Benzinol Team

Ďalšie
Šport
22. 10. 2024
Malačania sa stále držia čela, zvládli nervák vo Veľkých Ludinciach

Futbalisti FC Žolík Malacky zvíťazili v 13. kole 3. ligy Západ na ihrisku TJ Družstevník Veľké…