31. 8. 2018
Vodičom začne slúžiť ďalšia opravená časť hlavného príjazdu do Malaciek

     Už zajtra, teda 1. septembra, by sa mal otvoriť pre dopravu ďalší zrekonštruovaný úsek diaľničného privádzača v Malackách – od kruhového objazdu Tesco po križovatku pri hasičoch (tretia etapa rekonštrukcie). Komunikácia sa opravila až na podložie, vrátane cementovej stabilizácie, spevnili sa krajnice a vymenilo sa zábradlie na moste nad kúpaliskom. Prvým septembrovým víkendom sa skončí aj obchádzková trasa po Pezinskej a Radlinského. Vodorovné dopravné značenie sa bude dopĺňať už počas bežnej premávky. Dodávateľ preto prosí vodičov, aby sa na nadjazde v smere od diaľnice na Rádek radili pri odbočovaní a čakaní vpravo pri krajnici. Umožnia tým prejazd vozidiel smerujúcich do centra mesta.
     Práce sa prakticky okamžite presúvajú na ďalšiu časť komunikácie, na úsek od križovatky pri hasičoch po križovatku smer Rohožník a Studienka (predposledná, štvrtá etapa).  Doprava bude vedená v polovičnom profile, t. j. v jednom pruhu a bude riadená dočasnou svetelnou signalizáciou. Práce na štvrtej etape budú trvať počas septembra. V tejto lokalite sa očakáva menej dopravy, pretože od 1. 9. bude kvôli dlhoočakávanej rekonštrukcii na rok úplne uzavretá cesta Malacky – Rohožník.

S opravou tohto úseku súvisia dopravné obmedzenia:
• dopravu bude regulovať dočasná svetelná signalizácia
(z jednej strany bude semafor na ramene nadjazdu pred Zámockou bránou na Legionárskej ulici, z druhej strany na križovatke pri Gajdárovi),
• doprava na Ulici Duklianskych hrdinov v smere na nemocnicu bude len jednosmerná,
• doprava z časti Rádek do centra mesta bude presmerovaná po Hurbanovej ulici na Legionársku,
• z centra mesta na Rádek nebude možný priamy výjazd dolným ramenom pri hasičoch, doprava bude preto smerovaná na kruhový objazd pri Tescu,
• uzavreté budú parkoviská a ulička pri zdravotnom stredisku Gajdár,
• uzavreté bude parkovisko pri Zámockom parku oproti hasičom.
 
Záchranári a hasiči budú mať prejazd zabezpečený.
Vodičov prosíme o zvýšenú pozornosť a trpezlivosť. Odporúčame im, aby v tomto období využili spojnicu medzi ulicami Rakárenská a Dubovského.
Rozsiahlu rekonštrukciu diaľničného privádzača v Malackách a cesty Rohožník – Malacky financuje Bratislavský samosprávny kraj, ktorý je vlastníkom a správcom oboch komunikácií.

-red-/-lpm-

 

 

Ďalšie
Šport
19. 6. 2024
Zo stolnotenisového Pezinka prišla dobrá správa

Naši mladší žiaci Martin Sloboda a Róbert Žáček vybojovali na majstrovstvách kraja v družstvách 2.…

Zobraziť celý článok
Šport
19. 6. 2024
Fantastický úspech ZŠ Štúrova

Na školských športových majstrovstvách Slovenska v Šamoríne vystúpili dievčatá vo vybíjanej aj…

Zobraziť celý článok