12. 9. 2019
Vo finálovej nominácii Učiteľa Slovenska je aj učiteľka z Malaciek
Finálová nominácia druhého ročníka ocenenia Učiteľ Slovenska je už známa, zastúpenie v nej má aj Gymnázium Malacky. Do finálovej desiatky bola odbornou porotou spomedzi viac než tristo nominácií vybraná učiteľka fyziky Júlia Jánošíková. Každoročné oceňovanie organizuje Komenského inštitút v spolupráci s medzinárodnou nadáciou Varkey Foundation. Nominácie na cenu vyberá široká verejnosť, avšak kandidátov na celkové víťazstvo do finálovej desiatky určuje porota. „Pri prvotnom hodnotení sme zohľadňovali, ako sa učitelia snažia dosahovať vzdelávacie úspechy žiakov, či spolupracujú s ďalšími vzdelávacími organizáciami, či sa zúčastňujú aj mimoškolských aktivít a ako svoje skúsenosti odovzdávajú svojim kolegom či iným učiteľom,“ vysvetlila predsedníčka odbornej poroty Viera Kalmárová. 
Pre Júliu Jánošíkovú sú fyzika, ktorú vyučuje, ale aj informatika a technika najväčšou vášňou, čo sa odzrkadľuje aj v jej učiteľskej práci. V rámci vyučovania sa snaží využívať najmä digitálne technológie, ale aj rôzne konferencie a iné aktivity, ktoré približujú študentom fyziku v zábavnejšej forme. 
Za učiteľku z Malaciek môžete hlasovať na tomto odkaze. Víťaz ocenenia Učiteľ Slovenska sa môže tešiť aj na účasť v  celosvetovom finále Global Teacher Prize 2020 v Dubaji. 

-red- 

Ďalšie
Práca
Oznamy
9. 7. 2024
Centrum voľného času hľadá vychovávateľa

Centrum voľného času v Malackách hľadá kreatívneho, všestranného, flexibilného, zodpovedného,…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
8. 7. 2024
Vojtech Planka vystúpil na Gerlach

Rekreačný bežec a zanietený turista Vojtech Planka zdolal pred pár dňami Gerlachovský štít. Vôbec…

Zobraziť celý článok