4. 7. 2024
Vlado Gembeš: spomienky na Korziku

Dlhoročný člen TJ Strojár Malacky Vladimír Gembeš sa práve vrátil z 10-dňovej expedície po Gruzínsku. Nové zážitky, nové skúsenosti, pekné chvíle s kamarátmi – to je to, čo ho znovu a znovu ťahá do sveta.

            Presne pred rokom bol s kamarátmi Peťom, Mišom, Rišom a Tomášom na výprave GR 20 na Korzike. „GR 20 je považovaný za jeden z najkrajších a zároveň najťažších trekov v Európe. Meria 180 kilometrov s prevýšením okolo 10 000 metrov. Často sa chodieva zo severu na juh, ale nám sa viac páčil opačný smer, a ten sme aj absolvovali,“ spomína V. Gembeš.

            Odporúčaný čas na prechod je 13 až 16 dní, avšak jeho skupina si dala za cieľ 10 dní. Vďaka peknému počasiu a dobrej kondícii sa im to podarilo. Výzvou bol aj najvyšší vrch Korziky Monte Cinto s výškou 2 706 metrov, ktorý zdolali na ôsmy deň treku. „Po celej dĺžke vedie dobre značený turistický chodník a na trase je 16 kempov, kde sa dá občerstviť a prespať. Prespať – znamená spánok vo vlastných stanoch,  ktoré sme si so sebou nosili. Záver sme si spríjemnili kúpaním v Ligúrskom mori, ktoré je okrajovým morom Stredozemného mora  a zároveň obmýva severné pláže Korziky,“ dopĺňa V. Gembeš.
            O aktuálnom treku v Gruzínsku budeme takisto informovať na stránkach Malackého hlasu.

Text: Ľ. Pilzová, foto: archív V. Gembeša

Ďalšie
Šport
Voľný čas
17. 7. 2024
Cyklotrasy: otázky verejnosti (3)

Náš seriál opravidlách cestnej premávky na cyklotrasách avich okolí pokračuje ďalším dielom. Znovu…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
17. 7. 2024
Klub vodných športov Ocean s kvalifikáciami na majstrovstvá SR

Jarnú časť sezóny ukončil Klub vodných športov Ocean úspešnou kvalifikáciou na majstrovstvá SR…

Zobraziť celý článok