9. 12. 2019
Vjazd do mesta od diaľnice je už opravený

Diaľničný most pri vjazde do Malaciek od diaľnice D2 a Perneka je po rekonštrukcii opäť otvorený. Jeho rozsiahla oprava v réžii Bratislavského samosprávneho kraja trvala od mája tohto roka. „Most mal byť pôvodne dokončený pred tromi mesiacmi, avšak dielo od začiatku sprevádzali problémy, nehovoriac o tom, že sa pri odkrytí mostu zistil úplne iný sposôb jeho zakladania a projekt sa musel narýchlo preprojektovať. Z mojej strany patrí Bratislavskému samosprávnemu kraju a Regionálnym cestám Bratislava poďakovanie,“ skonštatoval primátor Malaciek Juraj Říha.


Pôvodný diaľničný most slúžil vodičom od roku 1976 a napriek pravidelnej údržbe bol na hranici svojej životnosti. Odhady hovoria, že denne po tejto komunikácii prejde okolo 20 tisíc vozidiel. Ako náhradná trasa počas opravy poslúžil starý klenbový most v tesnej blízkosti, ktorý spájal Malacky a Pernek ešte pred postavením diaľnice. Obchádzka teda v realite znamenala pár metrov navyše, vďaka čomu sa na frekventovanom vjazde do mesta a výjazde netvorili kolóny.


V najbližších dňoch sa bude za plnej premávky opravovať úsek priamo nad diaľnicou a bude sa robiť aj vodorovné značenie po križovatku s čerpacou stanicou Jurki.

Text: Ľ. Pilzová, foto: S. Osuský

Ďalšie
Šport
28. 2. 2024
Žiačky hádzanárky obstáli v medzinárodnej konkurencii

Staršie imladšie žiačky spojeného družstva Strojár Malacky/ŠKH Rohožník sa zúčastnili na…

Zobraziť celý článok
Životné prostredie
28. 2. 2024
Strom roka dostal ošetrenie

Počas februára sme hlasovali vankete Európsky strom roka 2024 za náš dub zo Zámockého parku.…

Zobraziť celý článok