17. 6. 2008
Vitajte, cyklisti!

Turisticko-informačná kancelária (TIK) mesta Malacky sa zapojila do projektu nadácie EKOPOLIS, ktorý podporuje vytvorenie siete turistických zariadení a služieb s prihliadnutím na potreby cyklistov. Splnenie kritérií prinieslo malackému TIK-u certifikát a zaradilo ho do siete prepojenej s Českom, Nemeckom, Rakúskom a Švajčiarskom.

Podmienkou bolo rozšíriť ponuku služieb o bezplatnú úschovňu bicyklov a batožín pre cykloturistov, poskytnúť základné náradie na opravy bicyklov, cyklomapy, kontakty na opravovne bicyklov a turisticky zaujímavé miesta. Vďaka certifikátu a zaradeniu do medzinárodnej databázy mnoho domácich i zahraničných cykloturistov nájde Malacky a uprednostní služby jeho zariadení, v ktorých sú cyklisti vítaní.

Certifikát 13. júna slávnostne odovzdal primátorovi RNDr. J. Ondrejkovi akreditovaný hodnotiteľ nadácie EKOPOLIS Milan Hollý. Spolu s Turisticko-informačnou kanceláriou v Malackách bola certifikovaná aj spoločnosť Agropartner, s. r. o., Plavecké Podhradie, ktorá sa uchádzala o certifikáciu ubytovania. Certifikát oficiálne prevzal generálny riaditeľ spoločnosti Ing. Vladimír Chovan.

Ďalšie
Samospráva
Spoločnosť
26. 1. 2023
Špeciálna prokuratúra zastavila stíhanie primátora

 „Je nepochybné, že sa nestal skutok, pre ktorý sa vedie trestné stíhanie,“ píše sa v…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Kultúra
25. 1. 2023
Múzeum vydalo nový zborník

MCK Malacky - Múzeum Michala Tillnera vydalo nový zborník Malacky a okolie 15, zameraný na…

Zobraziť celý článok