17. 6. 2008
Vitajte, cyklisti!

Turisticko-informačná kancelária (TIK) mesta Malacky sa zapojila do projektu nadácie EKOPOLIS, ktorý podporuje vytvorenie siete turistických zariadení a služieb s prihliadnutím na potreby cyklistov. Splnenie kritérií prinieslo malackému TIK-u certifikát a zaradilo ho do siete prepojenej s Českom, Nemeckom, Rakúskom a Švajčiarskom.

Podmienkou bolo rozšíriť ponuku služieb o bezplatnú úschovňu bicyklov a batožín pre cykloturistov, poskytnúť základné náradie na opravy bicyklov, cyklomapy, kontakty na opravovne bicyklov a turisticky zaujímavé miesta. Vďaka certifikátu a zaradeniu do medzinárodnej databázy mnoho domácich i zahraničných cykloturistov nájde Malacky a uprednostní služby jeho zariadení, v ktorých sú cyklisti vítaní.

Certifikát 13. júna slávnostne odovzdal primátorovi RNDr. J. Ondrejkovi akreditovaný hodnotiteľ nadácie EKOPOLIS Milan Hollý. Spolu s Turisticko-informačnou kanceláriou v Malackách bola certifikovaná aj spoločnosť Agropartner, s. r. o., Plavecké Podhradie, ktorá sa uchádzala o certifikáciu ubytovania. Certifikát oficiálne prevzal generálny riaditeľ spoločnosti Ing. Vladimír Chovan.

Ďalšie
Doprava
22. 9. 2023
Rekonštrukcia dvoch parkovísk na Juhu sa blíži ku koncu

Aktuálna rekonštrukcia dvoch veľkých parkovísk na Ulici M. Tillnera na sídlisku Juh sa podľa…

Zobraziť celý článok
Voľby
22. 9. 2023
PARLAMENTNÉ VOĽBY 2023: Hlasovacie preukazy

O hlasovací preukaz môže požiadať volič, ktorý má trvalý pobyt na Slovensku a v deň konania volieb…

Zobraziť celý článok