5. 10. 2020
Virológ Boris Klempa sa môže stať Vedcom roka
Malačan Boris Klempa, virológ Biomedicínskeho centra Slovenskej akadémie vied, sa môže stať držiteľom titulu Výnimočná osobnosť slovenskej vedy 2020. Je jedným z piatich nominovaných na ocenenie ESET Science Award, ktorej cieľom je vyzdvihnúť osobnosti našej vedy s významným presahom v medzinárodnom priestore alebo prelomovými objavmi. Laureáta tejto ceny vyberie medzinárodná komisia na čele s nositeľom Nobelovej ceny za fyziku Kip S. Thornem. 
Boris Klempa sa zúčastnil na vývine slovenských PCR testov na odhalenie vírusu SARS-CoV-2. Predtým sa okrem iného venoval výskumu vírusu kliešťovej encefalitídy. Začiatkom marca tohto roka, keď sa na Slovensku objavil prvý prípad infekcie koronavírusom, bol prizvaný na rokovanie krízového štábu mesta Malacky. 
V kategórii Výnimočná osobnosť slovenskej vedy sa bude udeľovať aj cena verejnosti. Tú získa vedec s najvyšším počtom hlasov v internetovej ankete. Hlasovať sa dá do 12. októbra a svoj hlas môžete odovzdať práve B. Klempovi prostredníctvom tohto odkazu v časti anketa kliknutím na meno: 
https://tech.sme.sk/c/22498661/boris-klempa-vyvinul-slovenske-testy-na-odhalenie-virusu-covid-19.html
 
Zo zdrojov ESET Science Award spracovala – lp-. 
Ďalšie
Spoločnosť
21. 3. 2023
Farebný deň

21. marec je Svetovým dňom Downovho syndrómu. Ľudia si vtento deň obliekajú ponožky rôznych…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Školstvo
21. 3. 2023
Zápis do 1. ročníka základných škôl

Mesto Malacky a riaditeľstvá základných škôl v Malackách oznamujú, že zápis na plnenie…

Zobraziť celý článok