14. 12. 2012
Vianočný jarmok na ZŠ Štúrova
Už po tretí rok ožilo átrium ZŠ Štúrova čulým jarmočným ruchom s príchuťou Vianoc. Dušou vydareného projektu je podľa riaditeľa školy pani učiteľka Gabika Krajčírová, ktorá spolu s kolegami, žiakmi a ich rodičmi pripravila nielen milé darčeky a vianočné drobnosti na predaj, ale aj pohostenie – detský punč, mastný chlieb s cibuľou, čerstvé pečené jablká.

Ľubica Gavurová, učiteľka žiakov 9. ročníka, svoje pomocníčky v santovských čapiciach veľmi chváli: „Deti sú tu za odmenu, že vynaložili veľa úsilia na prípravu tohto podujatia. Budú mladším maľovať na tvár, učiť ich zdobiť medovníky, predávať tovar a podávať občerstvenie.“ Za symbolické ceny si žiaci školy mohli nakúpiť darčeky pre súrodencov, ochutnať voňavé dobroty, potešiť sa knihou, alebo si len tak kúpiť „mačku vo vreci“.

Riaditeľ školy D. Šuster je na iniciatívu pani učiteľky Krajčírovej pyšný. „Takýto jarmok v škole a bohatosť a kvalita ponuky sú ojedinelé a ja som rád, že z prvých nesmelých pokusov vznikla tradícia, ktorá nás všetkých teší a spríjemňuje predvianočnú náladu.“

Text, foto: -tabu-   
Ďalšie
Spoločnosť
1. 6. 2023
Verejnosť proti humanitárnemu centru

Na rokovanie mestského zastupiteľstva 30. mája prišli obyvatelia mesta vo vyššom počte než obvykle…

Zobraziť celý článok
Zdravotníctvo
31. 5. 2023
Urgentný príjem v Nemocnici Malacky pokračuje

Nemocnica Malacky predlžuje činnosť urgentného príjmu. Na spoločnom postupe sa dohodlo vedenie…

Zobraziť celý článok