23. 11. 2012
Vianočná výstava Art clubu už po jedenásty raz

Pravidelná Vianočná výstava Art clubu 2002 sa uskutočnila aj tento rok. Už jedenásť rokov ukazujú svoje diela svetu spoločne a spája ich krásne priateľstvo. Šestica umelcov v zložení Rozália Habová, Eva Režná, Libuša Čtveráková, Martin Hajdin, Pavol Žák a Richard Grega naplnila svojimi obrazmi Galériu MCK, na ktorú sa 22. novembra prišlo pozrieť množstvo ľudí.

Tri víly zo synagógy – pedagogičky ZUŠ literárno-dramatického odboru, si pre vystavujúcich pripravili darček v podobe zaujímavého výkladu o farbách, ktoré k jednotlivým výtvarníkom priradili. Keďže farby nesporne k výtvarnému umeniu patria, patria i k spomínaným umelcom. „My sme sa zahrali na výtvarných mágov a pokúsili sme sa namiešať charakteristickú farbu vašej osobnosti, ktorú sme však nezaradili do pyramídy, pretože dnes ste na jej vrchole všetci,“ tak uviedla zaujímavý vstup jedna z víl.

Libuške priradili hnedú farbu, Pavlovi zelenú, Evičke modrú, Martinovi červenú, Ruženke fialovú a Richardovi červenú.  Ďalej vystavujúcim, ale samozrejme aj publiku recitoval Alfréd Swan a spieval a hral na gitare Andrej Waschek.

„Radi by sme sa zaradili do vášho jedálnička s duchovnou potravou, nápojom vrelej lásky a priateľstva medzi nami,“ to už sú slová Rozálie Habovej, ktoré venovala prítomnému publiku. „Naším neskromným prianím je, aby pre návštevníkov výstavy bolo zážitkom vstúpiť do sveta fantázie cez náš vnútorný svet,“ pokračovala ďalej v príhovore Eva Režná. Výstava potrvá do 16. decembra.

Celému Art clubu želáme veľa tvorivých chvíľ a, samozrejme, sa tešíme na ďalšiu výstavu!

Text, foto: Natália Slobodová

Ďalšie
Šport
7. 6. 2023
Sára Bilkovičová opäť výborne

Cyklistka Sára Bilkovičová dosahuje pekné výsledky aj tento rok. V máji absolvovala dvoje preteky …

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Spoločnosť
Celomestské podujatia
Kultúra
7. 6. 2023
Deň detskej radosti plný zábavy. Ťahákom bol Miro Jaroš

Detský smiech, radosť vočiach aj vtvárach, pohladenie duše vďaka vystúpeniam talentovaných umelcov…

Zobraziť celý článok