23. 11. 2012
Vianočná výstava Art clubu už po jedenásty raz

Pravidelná Vianočná výstava Art clubu 2002 sa uskutočnila aj tento rok. Už jedenásť rokov ukazujú svoje diela svetu spoločne a spája ich krásne priateľstvo. Šestica umelcov v zložení Rozália Habová, Eva Režná, Libuša Čtveráková, Martin Hajdin, Pavol Žák a Richard Grega naplnila svojimi obrazmi Galériu MCK, na ktorú sa 22. novembra prišlo pozrieť množstvo ľudí.

Tri víly zo synagógy – pedagogičky ZUŠ literárno-dramatického odboru, si pre vystavujúcich pripravili darček v podobe zaujímavého výkladu o farbách, ktoré k jednotlivým výtvarníkom priradili. Keďže farby nesporne k výtvarnému umeniu patria, patria i k spomínaným umelcom. „My sme sa zahrali na výtvarných mágov a pokúsili sme sa namiešať charakteristickú farbu vašej osobnosti, ktorú sme však nezaradili do pyramídy, pretože dnes ste na jej vrchole všetci,“ tak uviedla zaujímavý vstup jedna z víl.

Libuške priradili hnedú farbu, Pavlovi zelenú, Evičke modrú, Martinovi červenú, Ruženke fialovú a Richardovi červenú.  Ďalej vystavujúcim, ale samozrejme aj publiku recitoval Alfréd Swan a spieval a hral na gitare Andrej Waschek.

„Radi by sme sa zaradili do vášho jedálnička s duchovnou potravou, nápojom vrelej lásky a priateľstva medzi nami,“ to už sú slová Rozálie Habovej, ktoré venovala prítomnému publiku. „Naším neskromným prianím je, aby pre návštevníkov výstavy bolo zážitkom vstúpiť do sveta fantázie cez náš vnútorný svet,“ pokračovala ďalej v príhovore Eva Režná. Výstava potrvá do 16. decembra.

Celému Art clubu želáme veľa tvorivých chvíľ a, samozrejme, sa tešíme na ďalšiu výstavu!

Text, foto: Natália Slobodová

Ďalšie
Šport
18. 4. 2024
Stolnotenisová mládež boduje

Stolnotenisová mládež sa za ostatné týždne zúčastnila dvoch turnajov. Spomedzi reprezentantiek a…

Zobraziť celý článok
Šport
17. 4. 2024
Záhoráci budú bojovať v skupine o 5. – 8. miesto. S Považskou Bystricou…

V stredu 10. apríla odohrali hádzanári Záhoráci Stupava/Malacky domáci extraligový zápas s…

Zobraziť celý článok