5. 9. 2019
Večerný beh zdravia prináša aj bežeckú poštu
Na Večernom behu zdravia – Behu vďaky SNP, ktorého 36. ročník sa uskutoční v piatok 6. septembra, prekvapia malackí filatelisti v spolupráci s organizátormi zaujímavou akciou. Ako súčasť vydávania poštových lístkov pripravili poštový – korešpondenčný lístok s obrázkom Pamätníka SNP, ktorý je na Námestí SNP v Malackách pri ZŠ Dr. J. Dérera. V rámci série Malacky dnes je to v poradí už 40. poštový lístok zobrazujúci dnešné Malacky.
 
Záujemcovia si ho môžu zakúpiť pred štartom behu vo dvore základnej školy od 15.00 h, alebo na štadióne po dobehnutí pretekárov do cieľa. Môžu si ho nechať ako suvenír, alebo ho zaslať na ľubovoľnú adresu ako pozdrav. Zaslané poštové lístky dostanú zaujímavé pečiatky a budú prepravené bežcom na  štadión a následne na poštu, odkiaľ budú poslané adresátom.
 
Poštový lístok, ale bez pečiatok, si bude možné zakúpiť i na zberateľskej burze, ktorá sa uskutoční v sobotu 7. septembra od 8.00 do 12.00 h v ŠJ ZŠ Dr. J. Dérera. Cena lístku vrátane poštovného je jedno euro.
 
V prípade priaznivého počasia budú môcť  bežci i diváci v cieli sledovať i zoskok vojenských parašutistov z Dopravného krídla v Kuchyni pri príležitosti 75. výročia SNP.

A. Pašteka
Ďalšie
Voľný čas
Podujatia
18. 7. 2024
Modelárska šou už tento víkend

Prvé tohoročné letné stretnutie leteckých modelárov sa uskutoční už tento víkend (20. a 21. júla).…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
17. 7. 2024
Cyklotrasy: otázky verejnosti (3)

Náš seriál opravidlách cestnej premávky na cyklotrasách avich okolí pokračuje ďalším dielom. Znovu…

Zobraziť celý článok