7. 9. 2015
Večerný beh zdravia opäť spríjemnili parašutisti

V piatok 4. septembra podvečer sa vydalo na trať od pamätníka SNP do Zámockého parku 145 bežcov rôznych vekových kategórií. Ešte predtým spoločne vzdali úctu padlým v Slovenskom národnom povstaní.

Večerný beh zdravia, ktorý nesie aj pomenovanie Beh vďaky SNP, je určený rekreačným bežcom z Malaciek a okolia, predovšetkým však mládeži. Po absolvovaní trate dlhej 2000 metrov prišlo na rad vyhodnotenie. Jeho súčasťou bol aj zoskok šiestich parašutistov z Dopravného krídla M. R. Štefánika z Kuchyne, ktorí zožali medzi účastníkmi behu veľký úspech.

Okrem Malačanov sa na pretekoch zúčastnili i bežci z Bratislavy, Sološnice, Lakšárskej Novej Vsi, Borského Svätého Jura, Kostolišťa, Lábu, Gajár a jeden pretekár bol dokonca z Bardejova. Každý, kto trať absolvoval, urobil niečo pre svoje zdravie – to je totiž hlavnou myšlienkou tohto podujatia. Všetci bežci dostali účastnícke listy, prví traja v každej kategórii okrem toho aj symbolické ceny a o ďalších 50 cien sa žrebovalo v tombole.

Aj 32. ročník Večerného behu zdravia – Behu vďaky SNP zorganizovali Komisia pre vzdelávanie, mládež a šport MsZ, ZŠ Dr. J. Dérera, Centrum voľného času, AC, AD HOC, DHZ a SZTP- Klub zdravotne postihnutých detí a mládeže v Malackách.


Text: N. Jánošová/A. Pašteka, foto: N. Jánošová

výsledky behu (24,0 kB)

Ďalšie
Šport
19. 6. 2024
Zo stolnotenisového Pezinka prišla dobrá správa

Naši mladší žiaci Martin Sloboda a Róbert Žáček vybojovali na majstrovstvách kraja v družstvách 2.…

Zobraziť celý článok
Šport
19. 6. 2024
Fantastický úspech ZŠ Štúrova

Na školských športových majstrovstvách Slovenska v Šamoríne vystúpili dievčatá vo vybíjanej aj…

Zobraziť celý článok