7. 9. 2015
Večerný beh zdravia opäť spríjemnili parašutisti

V piatok 4. septembra podvečer sa vydalo na trať od pamätníka SNP do Zámockého parku 145 bežcov rôznych vekových kategórií. Ešte predtým spoločne vzdali úctu padlým v Slovenskom národnom povstaní.

Večerný beh zdravia, ktorý nesie aj pomenovanie Beh vďaky SNP, je určený rekreačným bežcom z Malaciek a okolia, predovšetkým však mládeži. Po absolvovaní trate dlhej 2000 metrov prišlo na rad vyhodnotenie. Jeho súčasťou bol aj zoskok šiestich parašutistov z Dopravného krídla M. R. Štefánika z Kuchyne, ktorí zožali medzi účastníkmi behu veľký úspech.

Okrem Malačanov sa na pretekoch zúčastnili i bežci z Bratislavy, Sološnice, Lakšárskej Novej Vsi, Borského Svätého Jura, Kostolišťa, Lábu, Gajár a jeden pretekár bol dokonca z Bardejova. Každý, kto trať absolvoval, urobil niečo pre svoje zdravie – to je totiž hlavnou myšlienkou tohto podujatia. Všetci bežci dostali účastnícke listy, prví traja v každej kategórii okrem toho aj symbolické ceny a o ďalších 50 cien sa žrebovalo v tombole.

Aj 32. ročník Večerného behu zdravia – Behu vďaky SNP zorganizovali Komisia pre vzdelávanie, mládež a šport MsZ, ZŠ Dr. J. Dérera, Centrum voľného času, AC, AD HOC, DHZ a SZTP- Klub zdravotne postihnutých detí a mládeže v Malackách.


Text: N. Jánošová/A. Pašteka, foto: N. Jánošová

výsledky behu (24,0 kB)

Ďalšie
Voľný čas
Spoločnosť
Celomestské podujatia
Kultúra
6. 12. 2023
Horí prvá sviečka na adventnom venci

Kostolom Nepoškvrneného počatia Panny Márie v Malackách sa vnedeľu 3. decembra niesli tóny…

Zobraziť celý článok
Bezpečnosť
Oznamy
4. 12. 2023
Plán činnosti vo vojenskom obvode na mesiac december 2023

ilustr. foto: www.mod.gov.sk Kompletné info na www.mosr.sk

Zobraziť celý článok