19. 8. 2009
Vandali opäť „navštívili“ kúpalisko

Približne v polovici júla sa letné kúpalisko v Malackách stalo miestom vyčíňania vandalov, ktorí vtedy do vody nahádzali všetko odnímateľné vrátane odpadkového koša. Dnes, po vyše piatich týždňoch, sa nezvaní „hostia“ na kúpalisko opäť vrátili. Tento raz sa však zamerali najmä na beachvolejbalové ihrisko – poškodili volejbalové siete a vyvrátili stĺpy, ktoré ich držia. Môžeme tak predpokladať, že vandalizmu sa dopustila viacčlenná skupina.

Agresívnemu prejavu neunikla ani drevená lavička, ktorá sa nachádzala v blízkosti bazénu. „Dielo vandalov si všimli až zamestnanci, keď prišli ráno do práce. Škoda na majetku je približne 100 eur (3012,60 Sk),“ povedal Vladimír Mihočko, riaditeľ AD HOC. Zabrániť opakovanému vniknutiu vandalov do areálu kúpaliska by možno dokázala prítomnosť strážnej služby, no táto predstavuje ďalšie výdavky.

„Teraz už je koniec sezóny, no do tej budúcej určite zavedieme nejaké opatrenia,“ dodal V. Mihočko. V blízkosti kúpaliska je najmä počas letných mesiacov rušno. Ľudia, žijúci v tejto lokalite, sa často sťažujú na hlučné skupinky, ktoré sa tu stretávajú takmer každú noc, a tým rušia nočný pokoj.

Text: S. Rajnová
Foto: S. Osuský

Ďalšie
Šport
15. 4. 2024
Úspešná súťaž karate v Malackách

Karate klub TJ Strojár Malacky aj tento rok organizoval regionálnu súťaž spodporou Asociácie…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Oznamy
15. 4. 2024
Stavebný úrad je oddnes do stredy zatvorený

Oznamujeme verejnosti, že z dôvodu školenia je od pondelka 15. apríla do stredy 17. apríla…

Zobraziť celý článok