19. 8. 2009
Vandali opäť „navštívili“ kúpalisko

Približne v polovici júla sa letné kúpalisko v Malackách stalo miestom vyčíňania vandalov, ktorí vtedy do vody nahádzali všetko odnímateľné vrátane odpadkového koša. Dnes, po vyše piatich týždňoch, sa nezvaní „hostia“ na kúpalisko opäť vrátili. Tento raz sa však zamerali najmä na beachvolejbalové ihrisko – poškodili volejbalové siete a vyvrátili stĺpy, ktoré ich držia. Môžeme tak predpokladať, že vandalizmu sa dopustila viacčlenná skupina.

Agresívnemu prejavu neunikla ani drevená lavička, ktorá sa nachádzala v blízkosti bazénu. „Dielo vandalov si všimli až zamestnanci, keď prišli ráno do práce. Škoda na majetku je približne 100 eur (3012,60 Sk),“ povedal Vladimír Mihočko, riaditeľ AD HOC. Zabrániť opakovanému vniknutiu vandalov do areálu kúpaliska by možno dokázala prítomnosť strážnej služby, no táto predstavuje ďalšie výdavky.

„Teraz už je koniec sezóny, no do tej budúcej určite zavedieme nejaké opatrenia,“ dodal V. Mihočko. V blízkosti kúpaliska je najmä počas letných mesiacov rušno. Ľudia, žijúci v tejto lokalite, sa často sťažujú na hlučné skupinky, ktoré sa tu stretávajú takmer každú noc, a tým rušia nočný pokoj.

Text: S. Rajnová
Foto: S. Osuský

Ďalšie
Šport
27. 9. 2023
Okolo ringu:  boxerský maratón

Pred pár dňami sa vDubnici nad Váhom konal 8-hodinový maratón II. Slovenskej ligy boxu (SLB). V…

Zobraziť celý článok
Služby
Oznamy
27. 9. 2023
Prerušenie dodávky pitnej vody na Martina Benku a Jána Hollého

Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS) oznamuje, že počas pondelka 9. októbra 2023 musí prerušiť…

Zobraziť celý článok