24. 5. 2018
V záchrannej brigáde bude od pondelka cvičenie
     V týždni od 28. mája do 1. júna sa bude v priestoroch Záchrannej brigády Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Malackách konať cvičenie, ktorého súčasťou bude aj rozloženie stanov. Jeho cieľom je preveriť funkčnosť nového mobilného núdzového tábora. Keďže ide o mobilné zariadenie, jeho využitie v reálnych situáciách nie je viazané na areál Záchrannej brigády HaZZ v Malackách. Môže sa použiť kdekoľvek na území SR, prípadne krajín Európskej únie. „Ubezpečujem verejnosť, že cvičenie je zamerané na zásahy spojené s mimoriadnymi udalosťami,  ovplyvnenými zmenou klímy, a teda nijako nesúvisia s nelegálnou migráciou,“ povedal plk. Marian Dritomský z Prezídia HaZZ.
    Mobilný núdzový tábor je určený na poskytnutie dočasného ubytovania a humanitárnej pomoci obyvateľom ktoréhokoľvek členského štátu EÚ. Ide o situácie, keď sa ľudia ocitnú v núdzi z dôvodu zničenia či poškodenia obydlí, v dôsledku pôsobenia negatívneho javu či kvôli odsunu z ohrozeného územia na bezpečné miesto. „Po úspešnom odskúšaní všetkých súčastí mobilného núdzového tábora bude Slovensko lepšie pripravené poskytnúť pomoc tam, kde treba,“ doplnil pre malacké mestské médiá M. Dritomský.
    Mobilné zariadenia, ktorých funkčnosť sa bude preverovať na budúci týždeň v Malackách, sú súčasťou európskeho projektu Dočasný núdzový tábor. Podrobnejšie informácie sú dostupné na stránke Ministerstva vnútra SR https://www.minv.sk/?etc-docasny-nudzovy-tabor.

HaZZ/Ľ. Pilzová
Ďalšie
Bezpečnosť
Oznamy
4. 12. 2023
Plán činnosti vo vojenskom obvode na mesiac december 2023

ilustr. foto: www.mod.gov.sk Kompletné info na www.mosr.sk

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
30. 11. 2023
Nový podcast MALACKY NAHLAS - prvý diel

Milí Malačania, začíname s novým podcastom MALACKY NAHLAS. Budeme sa v ňom venovať dôležitým a…

Zobraziť celý článok